Batman Arkham Shadow duyuruldu, efsane seri geri dönüyor

Uzun bir bekleyişin ardından Batman: Arkham Shadow, Meta Quest 3 için özel olarak geliştiriliyor. Batman'in yeni maceralarını sanal gerçeklik ortamında yaşayacağınız bu oyun, efsanevi Arkham serisinin ruhunu yeniden canlandırmayı hedefliyor.

Batman Arkham Shadow duyuruldu, efsane seri geri dönüyor

Rocksteady Studios, "Batman: Arkham Knight" ile kendi Kara Şövalye üçlemesini tamamladıktan neredeyse on yıl sonra, bu evrende geçen yeni bir oyun Meta Quest 3 için duyuruldu. Republique ve Iron Man VR'ın geliştiricisi Camouflaj tarafından hazırlanan bu sanal gerçeklik oyununda, Batman bir kez daha aksiyona atılıyor.

Stüdyo, Arkham serisinin hissiyatını yakalamayı hedefliyor ve oyunun tam tanıtımı önümüzdeki aylarda yapılacak. Stüdyonun hangi yönde ilerlediğine dair bir fikir edinmek isteyenler, Batman'in şimdiye kadar karşılaştığı en büyük düşmanıyla: sayısız fareyle mücadele ettiği sinematik fragmanı aşağıdan izleyebilir.

Camouflaj'ın bir basın bülteninde belirttiğine göre, "Efsanevi Rocksteady ekibi tarafından atılan sevilen temeller üzerine inşa etmeye adanmış durumdayız ve bunu adaletle yapmaya çalışıyoruz," denildi. "Batman: Arkham Shadow, Meta Quest 3'ün tam kapasitesinden faydalanacak şekilde tasarlanıyor ve en üst düzeyde bir VR oyunu olacak. Sekiz yıllık özverili VR oyun geliştirme deneyimimiz, sadece VR'ın sağlayabileceği sürükleyici büyüyü kullanarak, açıkça bir Arkham oyunu hissi veren bir oyun yaratmamızı sağladı."

Batman Arkham Shadow duyuruldu, efsane seri geri dönüyor

Batman ve VR'ın yolları ilk kez 2016 yılında kesişti; Rocksteady, PS4 için "Batman: Arkham VR"ı piyasaya sürdü. Bu oyun, stüdyonun Batman'ini son kez gördüğümüz yapım oldu ve bu yıl "Suicide Squad: Kill the Justice League" ile Dark Knight'ın rolü, hayranlar tarafından eleştirildi.

Ayrıca, Christopher Nolan yönetmenliğindeki Kara Şövalye filmine dayanan bir Batman oyununa ait görüntüler de internete sızdı. Bu görüntüler, Monolith'in çizgi roman karakterine kendi yorumunu katma planını gösteriyor; ancak proje iptal edildi ve elemanları "Middle-earth: Shadow of Mordor"un geliştirilmesinde kullanıldı.

Önümüzdeki aylarda "Batman: Arkham Shadow" ile ilgili daha fazla bilgi verilmesi bekleniyor. Bu arada, Wes Ball'ın yönettiği ve Weta FX ile iş birliği yaptığı "Kingdom of the Planet of the Apes" ise 10 Mayıs'ta sinemalarda olacak. Bu, sanal gerçeklik teknolojisinin potansiyelini en iyi şekilde kullanmayı hedefleyen ve Batman evrenini yeni bir boyuta taşıyacak bir proje olarak göze çarpıyor.