Satışa sunulan LG Ultra Tab, özellikleriyle beklentilerin altında kaldı

Şok bir kararla akıllı telefon pazarından çekildiğini duyuran LG, yoluna tablet modelleriyle devam edeceğe benziyor.

Satışa sunulan LG Ultra Tab, özellikleriyle beklentilerin altında kaldı

Güney Koreli teknoloji devi LG, akıllı telefon pazarında günden güne eriyerek sonunda tamamen yok olan bir marka olarak tarihe geçti. Geleneksel tuşlu telefonlardan akıllı telefonlara dönüşüm trendini oldukça iyi yakalayan ve özellikle LG G2 modeliyle gönüllerde taht kuran Güney Koreli teknoloji şirketi, katlanabilir akıllı telefon sızıntılarının başladığı zamanlarda hiç beklenmedik bir açıklama yaparak akıllı telefon sektörüne veda ettiğini duyurmuştu.

Bu açıklamanın ardından akıllarda acaba LG tablet pazarından da çekilir mi sorusu gelirken, şirket tarafından geçtiğimiz gün tanıtılan yeni LG Ultra Tab bu söylentilere son vermiş oldu. Dün itibariyle Güney Kore’de satışa sunulan tablet gücünü Snapdragon 680 yonga setinden alıyor. 4GB RAM + 64GB dahili depolama alanı özelliğiyle satışa sunulan tablet 10,35 inçlik 1200 x 2000 piksellik IPS LCD ekrana sahip olacak.

Satışa sunulan LG Ultra Tab, özellikleriyle beklentilerin altında kaldı

Arka yüzeyinde 8MP’lik tek bir kamerası bulunan LG Ultra Tab’ın ön yüzeyinde ise 5M’'lik bir selfie kamerası mevcut. Ancak hemen belirtmek gerekir ki Güney Koreli teknoloji devi bu tabletin şu an için sadece Güney Kore’de satışa sunulacağını duyurdu. Bu açıklamanın anlamı ise, tablet yakın bir zamanda küresel pazarda satışa sunulmayacak. Ancak şirketin bu kararından her an vazgeçebileceğini de söyleyelim.

LG Ultra Tab’ın Güney Kore satış fiyatı ise 327 dolar olarak belirlendi.