Redmi K50 Extreme Edition’ın özellikleri netleşiyor

Redmi tarafından üretilecek olan ve gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alacağı duyurulan yeni akıllı telefon modeli K50 Extreme Edition’ın özellikleri netleşmeye başladı.

Redmi K50 Extreme Edition’ın özellikleri netleşiyor

Teknoloji dünyasının önemli markalarından biri olan Redmi, yakın zamanda tanıtacağı K50 Extreme Edition modeli hakkında bilgi vermeye devam ediyor. Şirket tarafından geçtiğimiz haftalarda Twitter üzerinden bir paylaşım yapılmış ve şirketin gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alan yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı ifade edilmişti.

Bu paylaşımının ardından bir süre sessizliğini koruyan Çinli teknoloji şirketi, bugün yeni bir paylaşım yaparak geçtiğimiz gün dillendirdiği modelinin Redmi K50 Extreme Edition olduğunu belirtti. Söz konusu telefonun bu ay içerisinde tanıtılacağını da ifade eden şirket, lansman tarihi için kesin bir bilgi vermedi.

Redmi K50 Extreme Edition’ın özellikleri netleşiyor

Bununla birlikte yeni akıllı telefon hakkında bildiğimiz tek şey gücünü alacağı yonga seti değil. Geçtiğimiz günlerde sızdırılan bilgilere göre, Redmi K50 Extreme Edition modelinde 120Hz yenileme hızına sahip bir AMOLED ekran bulunacak. Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setini destekleyecek olan bellek seçimini 12GB’lık RAM’den yana kullanan Redmi, dahili depolama alanı olaraksa 128GB ve 256GB olmak üzere iki farklı seçenek belirlemeyi düşünüyor.

Bu teknik özelliklerin dışında Redmi’nin yeni üst segment akıllı telefonuna ait bildiklerimiz sınırlı. Ancak eğer Redmi’nin planlarında bir gecikme yaşanmazsa bu ay bitmeden K50 Extreme Edition’a ait bütün bilgileri birinci ağızdan öğrenmiş olacağız.