Mobil

Satışlar düşünce Apple mağazalarını açma kararı aldı

Apple koronavirüs sebebiyle kapattığı mağazalarını tekrardan açma kararı aldı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Satışlar düşünce Apple mağazalarını açma kararı aldı

Teknoloji sektörünün öncü isimlerinden biri olan Apple koronavirüs salgınından ötürü dünya genelindeki mağazalarının tamamına yakınını kapatma kararı almıştı. Bu karar sonrasında yalnızca Çin’deki mağazalarını açık bırakan Cupertino merkezli şirket radikal bir karara daha imza attı.

Satışlar düşünce Apple mağazalarını açma kararı aldı

Koronavirüs salgınından ötürü en çok etkilenen isimlerden birisi de Apple oldu. Telefon satışları önemli miktarda düşen şirket çareyi kapattığı mağazalarını tekrardan açmakta buldu.

Apple Store Türkiye’de mağaza olarak çok satış yapmasa da özellikle ABD’de satışların önemli bir bölümü Apple mağazaları üzerinden gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla Amerika’daki satışların artması için mağazaların açılması şart diyebiliriz.

Zaten Apple yetkilileri de bu durumu doğruluyor. Hali hazırda 458 Apple mağazası kapalı durumda. Yetkililer bu mağazaların Mayıs ayı gibi açılacağını ön görüyorlar.

Son dönemde koronavirüs salgınının büyük ölçekte düşüşe geçtiğini söylemek mümkün. Dolayısıyla Apple’ın mağazalarını açma kararında salgının hafiflemiş olması da önemli bir etken gibi duruyor.

Öte yandan analistlerin açıklamalarına göre önümüzdeki dönemde de Apple’ın iPhone satışları düşmeye devam edecek. Çünkü koronavirüs salgını sonrasında dünyayı ciddi bir ekonomik kriz bekliyor. En azından tahminler bu yönde. Bu krizde insanların pahalı telefonlar almak yerine parasını elinde tutmayı tercih edeceği ön görülüyor. Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Ali özdemir
Yaw o kadar aradım açmadı bu apple müşteri hizmetleri tabi düşer satışlar
Cevapla
💠Gakko💠
Daha bu eyi günleri ayfonun
Cevapla
10.Köy
Nolcak lem bizim oğlan, nörüyon naptiriyon ...batıvecekmi ayşfon yoksa lemm
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.