Mobil

Selçuk İnan ile Galaxy S8 arasındaki olay mahkemeye taşındı

Selçuk İnan, Galaxy S8 ile mahkemelik oldu. Olayın detayları haberimizde.


Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Selçuk İnan, geçtiğimiz günlerde Güney Koreli teknoloji devi Samsung'a dava açmıştı. Cristiano Ronaldo'nun CR7'si ve Quaresma'nın Q7'si gibi S8 markasının haklarını elinde bulunduran Selçuk İnan, Samsung'un Galaxy S8 adını izinsiz kullandığını iddia etmişti.

Selçuk İnan'ın avukatı, "Davalı müvekkilim adına tescilli markasını ayırt edilemeyecek kadar bir benzerini kullanmaktan çekinmemiştir. Müvekkilimin tescilden doğan hakları açıkça ihlal edilmektedir. Öncelikli olarak ihtiyati tedbir kararı verilmek suretiyle davalının 'S8' ibaresini taşıyan ürünleri üzerindeki her türlü ticari kullanımın durdurulmasını istiyoruz. Ayrıca dava sonuçlanıncaya kadar ürünlerin üzerindeki markaların silinmesini ya da bu ürünlerin imhasına karar verilmesini istiyoruz. Fazlaya dair haklarımız saklı kalmak kaydıyla şimdilik 10.000 lirası maddi, 100.000 lirası manevi olmak üzere 110.000 lira tazminatın davalıdan tahsilini istiyoruz" dedi.

Selçuk İnan ile Galaxy S8 arasındaki davanın nasıl sonuçlanacağı bilinmiyor. Mahkeme eğer Selçuk İnan'ı haklı bulursa; Samsung'un Türkiye'de Galaxy S8 adını değiştirmesi gerekebilir.

1511763386_selcuk-teknoloji-devine-dava-acti-telefonlari1028229241.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.