Mobil

Shazam Lite sürümü Android için yayınlandı

Düşük donanıma sahip Android cihazları için Lite adı altında alternatifler gelmeye devam ediyor. Şimdi de müzik bulma uygulaması Shazam Lite, Android platformuna geldi.

Shazam Lite sürümü Android için yayınlandı

Fiyatı düşük tutmak için donanım açısından kırpılmış onlarca Android telefon modeli yer alıyor. Ancak popüler uygulamalar artık düşük donanımlı telefonlara destek veremeyebiliyor. Bunun için "Lite" adı altında ana uygulamanın özellikleri kırpılmış sürümleri yayınlanıyor. Bunlara bugün Shazam Lite eklendi.

Geçtiğimiz gün yayınlanan Messenger Lite sürümünden sonra Shazam da bir duyuru yaptı ve Shazam Lite uygulamasını Google Play Store'da yayınladı. Giriş seviyesi Android cihazlarda sorunsuz bir deneyim sunmak için geliştirilen Shazam Lite sürümü, sadece 1 MB büyüklüğünde.

Sadece şarkı bulma özelliğini barındıran Shazam Lite sürümü, sosyal ağ özelliğini maalesef ki bu sürümde sunmuyor. Shazam'ı sadece müzik bulmak için kullananlara hitap eden Shazam Lite, üst seviye Android telefon kullanıcılarına da hitap edebilir.

Shazam Lite uygulamasını indirmek için tıklayın

1475759881_shazam-lite.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.