Mobil

Sıcak hava ve ter telefonunuzun patlamasına neden olabilir!

Uzmanlar sıcak havalarda cep telefonu kullanımı konusunda uyarıyor.

Sıcak hava ve ter telefonunuzun patlamasına neden olabilir!

Akıllı telefonlar günümüzde en çok kullandığımız teknolojilerin başında geliyor. Gün boyu elimizden bırakmadığımız akıllı telefonları sıcak yaz aylarında kullanımına dikkat etmek gerektiği konusunda uyaran uzmanlar, ter veya herhangi bir sıvı temasından dolayı telefon ısısının arttığı ve patlamalara neden olduğunu söylüyor.

Son gelinen teknolojide akıllı telefonlarla birçok şey yapmanın mümkün olduğunu görüyoruz. Bilgisayarlarla kıyaslanan akıllı telefonların kullanım süresinin arttığı dile getiren uzmanlar sıvı teması sonucu telefonun ısındığını ve bu ısınma sonucunda telefonun pil ömrünün azalttığını söylüyorlar. Sıcak havalarda telefonların daha fazla ısındığını görüyoruz. Bununla birlikte telefonda yaptığımız ekstra uygulamalarda telefonun daha fazla ısınmasına ve pil tüketiminin hızlı bir şekilde artmasına neden oluyor.

Son yıllarda birçok yerde patlayan batarya haberleri görmekteyiz. Bunun başında telefonların sürekli kullanımı ve bununla birlikte gelen ısınma sorunu geliyor. Sıcak bölgelerde yaşayan insanların akıllı telefon kullanımını gün içerisinde biraz daha duyarlı olması gerekiyor. Cep telefonları direkt güneşe maruz kalabilecek camın önüne veya masalara bırakılmamalı ve telefon kullanım süresi kısa tutulmalı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.