Sıvı soğutmalı oyuncu telefonu: Nubia Red Magic 3

Geçtiğimiz günlerde bilgileri internete düşen fanlı sıvı soğutmalı Nubia Red Magic 3 resmi olarak tanıtıldı. İşte telefonun fiyatı ve özellikleri.

Sıvı soğutmalı oyuncu telefonu: Nubia Red Magic 3

Oyuncu telefonları son yılların popüler konularından biri haline geldi. Birçok marka mobil oyunlar için özel telefonlar üretmeye başladı. Bunlardan biri olan ve arkasında ZTE  markası olan Nubia da oyunculara özel telefon modeliyle karşımıza çıkıyor. Markanın yeni modeli olan Nubia Red Magic 3, üzerinde bulunan fanlı ve sıvı soğutmalı sistemle dikkat çekiyor.

Sıvı soğutmalı oyuncu telefonu: Nubia Red Magic 3

ZTE tarafından özel olarak geliştirilen turbo fanlı sıvı soğutmalı sistemle ısındığında serinletilecek olan telefon 90 Hz yenileme hızına sahip 6,65 inçlik bir ekrana sahip. 10 dakika şarj ile 1 saate kadar oyun oynatabilen 27W hızlı şarj özelliği bulunan telefonda 5000 mAh gibi devasa bir pil bulunuyor. Telefonda bulunan fan sistemi sıvı soğutma ile destekleniyor ve 14 bin RPM dönüş hızı ile telefonun serin kalmasını sağlıyor. 

Keskin ve köşeli bir arka yüz tasarımına sahip olan telefonda bu arka yüzde RGB aydınlatma da bulunuyor. Bu sayede adeta 'ben bir oyuncu telefonuyum' diye bağıran Nubia Red Magic 3, gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 855 işlemciden alıyor. 6 / 8 / 12 GB RAM seçenekleri ve 64 / 128 / 256 GB depolama seçenekleri ile gelen telefon, Android 9.0 Pie işletim sistemine sahip.

Sıvı soğutmalı oyuncu telefonu: Nubia Red Magic 3 - Resim : 1

Nubia Red Magic 3 8K destekli kamera ile geliyor


Siyah ve kırmızı olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile satışa sunulan telefonun kamera tarafında ise arka yüzde 48 MP kamera yer alıyor. Sony IMX586 imaj sensörü kullanan bu kameranın ilginç bir özelliği de bulunuyor. Telefonun ana kamerası 8K video kayıt edebiliyor. Bugüne kadar cep telefonlarında bulunmayan özellik sıvı soğutmalı oyuncu telefonu: Nubia Red Magic 3 ile geliyor. Telefonun bu ana kamerası aynı zamanda 1920 fps slow motion video kayıt da yapabiliyor.

Ön kamera ise 16 MP çözünürlük sunuyor. HDR desteği sunan bir ekranı bulunan Nubia Red Magic 3'te 3.5 mm kulaklık çıkışı da unutulmamış.

Nubia Red Magic 3 satış fiyatı

3 Mayıs'tan itibaren ilk olarak Çin'de satışa sunulacak olan telefonun başlangıç fiyatı ise yaklaşık 430 dolar olacak. En güçlü donanımlı sürümünün fiyatı ise yaklaşık olarak 640 dolar olacak. Bu yeni modelin Çin pazarı dışındaki ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı bilinmiyor.