Mobil

Siz de 'nomofobia' olabilirsiniz!

Telefonunuz yanınızda olduğu halde, hiç unuttuğunuz hissine kapıldınız mı?

Siz de 'nomofobia' olabilirsiniz!

Eğer cep telefonunuz yanınızda, fakat siz bunu unutup sürekli unuttum diye bir korkuya veya paniğe kapılıyor iseniz siz de Nomofobia'ya kapılmış olabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde cep telefonu güvenlik yazılımları üreten SecureEnvoy İngiliz şirketi  yeni bir araştırma ile karşımıza çıktı. Bu araştırmaya göre insanların büyük bir kesiminin bu tarz bir unutkanlık hissine kapılarak paniğe kapıldığını öne sürdü.

1330073027_20091225213949.jpg
Şirketin yaptığı ve 1000 kişinin katılım gösterdiği bu ankete göre sonuçlar:Cep telefonu kullanıcılarının yüzde 66’sı, “cep telefonlarını kaybettikleri, evde unuttukları veya telefonlarının sinyal alması için bir baz istasyonunun yeterince yakınında olmadıkları endişesi” yaşıyor.

Kadınlar bu endişeyi daha çok yaşıyor

Araştırmanın ilginç sonuçlarından bir diğeri ise 'Kadın'larda %70 oranında daha fazla görülmesi. Bu rakam erkeklerde %61'i buluyor. SecurEnvoy’un teknoloji şefi Andy Kemshall, dört yıl önce nomofobia mağduru erkeklerin daha fazla olduğunu ancak şimdi durumun tersine döndüğünü söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.