Counter Strike 2 oyun severlerin çok istediği güncellemeye kavuştu, herkes bunu bekliyordu

Yeni Counter-Strike 2 güncellemesiyle gelen iki elle kullanım desteği, oyunculara daha esnek bir deneyim sunarken, satın alma menüsündeki değişiklikler ise daha hızlı ve verimli bir alışveriş imkanı sağlıyor.

Counter Strike 2 oyun severlerin çok istediği güncellemeye kavuştu, herkes bunu bekliyordu

Valve, Counter-Strike 2 için son güncellemesini yayınladı ve bu güncelleme oyunun hayranları tarafından oldukça beğenilen birkaç kalite artırıcı iyileştirme içeriyor. En dikkat çekici yenilikler arasında, oyuncuların artık raund ortasında karakterlerinin el tercihlerini değiştirebilmesine olanak tanıyan ve satın alma menüsünün yeniden tasarlanması bulunuyor.

Counter-Strike serisi uzun yıllardır oyuncuların sağ elini veya sol elini tercih etmelerine izin veriyor ancak bu, oyun sırasında el değiştirmeyi mümkün kılan ilk güncelleme. Artık varsayılan olarak H tuşuna basarak el tercihinizi değiştirebilirsiniz. Ayrıca, birinci şahıs izleyiciler için diğer oyuncuların el tercihleri de görünür hale geldi. Bu küçük detay, izleyicilere daha iyi bir deneyim sunuyor.

Counter Strike 2 oyun severlerin çok istediği güncellemeye kavuştu, herkes bunu bekliyordu

Nisan güncellemesi, serinin klasik satın alma menüsüne de birkaç yeni özellik ekledi. Menünün sağ üst köşesinde, bir sonraki rauntta garantili olarak sahip olacağınız minimum para miktarını gösteren bir gösterge yer alıyor. Bu miktarı, raundu kazanarak veya düşman oyuncuları öldürerek artırabilirsiniz. Ayrıca, bir 'düşürülmüş silahlar' paneli eklendi; bu panel, satın alma bölgesinde sizin veya takım arkadaşlarınızın düşürdüğü silahları gösteriyor ve bu silahları almanızı sağlıyor.

Güncelleme, oyunun bazı küçük oynanış ayarlamalarını da içeriyor. Örneğin, Zeus adlı elektroşok silahının hareket hızı ve saldırı açısı değiştirildi ve öldürme ödülü 0$'dan 100$'a çıkarıldı. Ayrıca, özellikle nereye duman atılacağını bilen oyuncular için tamamen özelleştirilebilir bir el bombası hedef alma işareti eklendi. Counter-Strike 2 ile ilgili diğer haberlerde ise, Valve Şubat ayında serinin fanlar tarafından çok sevilen Silah Oyunu modunu devam oyununa getirdi.