Mobil

Sizi şaşırtacak 5 ilginç akıllı telefon

Bu akıllı telefonlar ilk olarak karşımıza çıktı!


Akıllı telefon üreticileri kendilerini göstermek için normal telefonlardan farklı mobil cihazlara imza atmak için birbirleriyle yarışıyorlar. Onlar her zaman ve sıradan gördüğünüz akıllı telefonlardan farklı şeyler sunmak için çalışıyorlar.

Özellikle büyük teknoloji şirketleri de dünyada ilk olan ilginç akıllı telefonlara imza attılar. Bunların içinde Samsung, LG ve Motorola gibi firmalarda bulunuyor. Normal bir akıllı telefon görevi yapan bu cihazlar aslında diğerlerine göre oldukça ilginç.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda dünyada ilk olan ilginç akıllı telefon modellerini inceleyebilirsiniz.

KAVİSLİ ve ESNEK TELEFON: LG G FLEX

Akıllı telefonlar genelde daha büyük, daha iyi çözünürlük, daha renkli ve dokunmatik özellikleriyle ön planda oldu. Ama onlar şimdiye kadar hep düz tasarımlarıyla karşımıza çıktı. LG hem kavisli hem esnek akıllı telefonu LG G Flex ile mobil kullanıcılara bir ilki yaşattı. Samsung’da kavisli ekrana sahip akıllı telefon tanıttı ancak, LG G Flex kavisli olmanın yanı sıra gerçekten esnek ve kendi kendini iyileştiren kasa yapısı ile biraz daha önde yer aldı.

1395084519_lg-g-flex-front-sides-635.jpg

Modüler telefonlar: Moto X

Modüler telefonları söz konusu olduğunda Moto X ön planda yer alır. Peki modüler telefon nedir? Modüler, size istediğiniz tasarımı uygulamanıza olanak tanıyan özelleştirebildiğiniz akıllı telefonlar demek. Sizin herhangi bir renk, herhangi bir tasarım ve herhangi bir yüzeye sahip olabilecek şekilde telefonunuzu özelleştirmenize olanak tanıyan Moto Maker projesi şu anda sadece ABD merkezli olarak kullanılıyor ancak, gelecekte Avrupa ve Asya pazarlarında görülmesi bekleniyor.

1395084597_motorola-moto-x-official.jpg

Çift ekranlı telefonlar: YotaPhone

İlk olarak MWC 2014 fuarında sergilenen YotaPhone, çift ekranı ile sıradan akıllı telefondan farklı bir şeydir. Bu telefon, iki tür görüntü kullanıyor. Ön taraf normal akıllı telefon ekranı iken arkasında bir e-ink ekranı bulunuyor ve bu özellik bu telefonu gerçekten benzersiz yapıyor. 

1395084638_yota-phone.jpg

Çift işletim sistemli telefon: Geeksphone Revolution

Geeksphone Revolution, MWC 2014’te ortaya çıkan başka ilginç bir akıllı telefon. Cihaz çift işletim sistemine sahip olarak yine yeni bir şeyler sunuyor. Geeksphone Revolution, hem Android hem de Firefox OS ile çalışıyor ve her ikisi arasında geçiş yapmanıza izin veriyor. Sadece bu değil, aynı zamanda Custom ROM'lar çalıştırmak için izin verecek.

1395084811_geeksphone-revolution-dualos.jpg

Güvenli Telefon: Blackphone

İnsanların akıllı telefonlara artan bağımlılığı nedeniyle gizlilik endişeleri de artmaya başladı. Bazı durumlarda hükümet çalışanları veya başka kişiler, telefonlarına erişilmesini istemez çünkü önemli ve çok özel bilgilere sahiptir.

Blackphone, PrivatOS denilen bir Android türevi üzerinde çalışır  ve güvenlik olarak kullanıcılara çok alternatifler sunar. Cihaz, güvenli bulut depolama,  uzaktan silme özeliği, şifreli aramalar, mesajlar ve kişiler özellikleri sunan Silent Circle uygulaması paketi ile birlikte geliyor. Eğer gizliliğe çok fazla önem veriyorsanız bu cihaz tam bu işe yarıyor.

1395084843_blackphone-mwc-launch.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.