Mobil

SkyDrive bulut hizmeti Android'e geliyor!

Microsoft'un bulut hizmeti SkyDrive Android'e geliyor.


SkyDrive, Microsoft'un bulut tabanlı depolama ağı. Şimdi Microsoft bu hizmet ile Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların hizmetine girmeye hazırlanıyor. Bu konuyla ilgili resmi kaynaklardan önemli bilgiler geldi.

SkyDrive için hemen hemen sekiz ay öncesid özel istemciler yayınlanmıştı. Android kullanıcıları Aralık ayından bu yana Android sürümünü bekliyorlardı. En sonunda Microsoft'tan sevindirici haberler geldi. Güzel haber bugün Windows Team Blog üzerinden geldi.

1345105100_skydriveandroidhaber1.jpg

Microsoft, yayınladığı bilgilerde yeni sürümlerden de bahsetti. Yayınlanan bilgilerde Android versiyonun kısa bir süre içinde Google Play Store üzerinde yer alacağı belirtiyor. Microsoft, iOS ve Windows Phone uygulamalarını da güncelledi. Şirket mobil yazılımlarının tasarımını Metro arayüzü ile benzer bir yapıda yapmış.

1345105155_outlookhaber1.jpg

Bu yazılımın Outlook mail erişimi, tipik dosya yükleme, paylaşma seçenekleri, gelişmiş yedekleme işlevlerinin de bulunacağı söyleniyor. Yayınlanmasından itibaren iki haftada 10 Milyon kullanıcı sayısına ve açılışından itibaren ilk 24 saatte 1 Milyon'dan fazla hesap oluşturulma rakamına ulaşan Outlook.com ile 25GB ücretsiz depolama alanı sunan SkyDrive entegre olarak çalışıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.