Mobil

Skype rekor kırdı

Dün 32 milyon kişi aynı anda Skype kullanarak haberleri olmasa bile ilginç bir rekora imza attılar.

Skype rekor kırdı

VoIP uzmanı Skype, kendi tarihinde ilk defa 32 milyondan fazla eşzamanlı kullanıcı kaydederken, yeni bir kilometre taşı üstünde olduğunu açıkladı. Şirketin sesli ve görüntülü arama özellikleri hizmetinin kullanıcıları çoğu zaman başarısız olmalarıına rağmen yeni kayıt olanlarla beraber eşzamanlı kullanıcı rakamları internet protokolü sağlayıcısı üzerinden dünyanın en büyük ses ağı için önemli bir başarıya işaret ediyor.

1330207147_skypedomainrerehberi4a60a9f02888d1301133474.jpg

Şirketten yapılan resmi bir açıklamada "Dün, Skype, yeni bir kilometre taşını daha geride bıraktı. Aynı anda Skype'ye bağlanan 32 milyon insan vardı. Biz gerçekten sizin Skype topluluğunun bir parçası olmanızdan gurur duyuyoruz. Facebook veya başka bir sitede ne zaman ve nerede olursanız olun istediğiniz anda Skype deneyiminin keyfini çıkarmanız üzerinde çalışıyoruz. Twitter'da ya da Facebook'ta bizi takip ederseniz yeni ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmenin yanı sıra insanların günlük yaşamlarında ilginç yollarla Skype kullananları duyarsınız."diye bildirdi.
Skype kullanıcılarına çeşitli cihazlar üzerinden erişilebilir, internete bağlı masaüstü, mobil uygulamalar ve hatta akıllı televizyonlar üzerinden ücretsiz VoIP aramaları ve anlık mesajları alabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.