Mobil

SMS büyük zararda!

Yeni uygulamalar SMS'i bakın ne kadar zarara soktu!


Mobil işletim sistemlerinin gelişmesiyle uygulamalarda her alanda kullanılır hale geldi. Akıllı telefonlarla kullanılabilen ücretsiz mesaj uygulamaları ise Telekom şirketlerine pahalıya mal oldu. Bu sene sonu itibariyle dünya çapında Telekom şirketlerinin kısa mesaj servisi (SMS) kazançlarının 23 milyar dolar azalacağı söyleniyor.

Ovum şirketinin araştırmasına göre akıllı telefonlarla kullanılabilen WhatsApp gibi uygulamaların gün geçtikçe yaygınlaşması ile bu miktarın 2016 sonunda 54 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor. Teknoloji gelişmelerini araştıran şirketin hazırladığı rapora göre akıllı telefonlara olan talebin gitgide büyümesi ve bedava mesaj uygulamalarının artması nedeniyle SMS'e olan ilgi azalacak.

1349945580_sbs-sonuclari-smsle-ogrenilebilecek-1838.jpg

Ovum'a göre Telekom şirketler bu duruma alternatif çözümler üretmeli. Şirket, 2009 yılında telekom şirketlerinin konuşma dışı kazançlarının toplam kazançlarının yüzde 57'sini oluşturduğunu söyledi. Ayrıca  bu oranın 2012'de yüzde 47'ye düştüğünü belirtti.

Yorumlar
İşletmeci
Veys kardan zarar diye birşey var adamlar haklı
Cevapla
Misafir
Evet Allah'in sopası yok. Valla çok mutlu oldum, zamanında iyi sömürduler.... Dahada beter olsunlar...
Cevapla
veys
adamlar kar edemeyince adi zarar oluyor, ona kayip derler. zarar demek elindeki parayi kaybetmek
Cevapla
whatsappci
hiiiic uzulmedim zamaninda somurduklerine saysinlar.ustune simdi internetle somuruyorlar bizi
Cevapla
Baran
Müstehak beter olsunlar, sms in gsm şirketlerine maliyeti sıfır, bunun üzerinden Vergide vermiyorlar, zamanında 1 sms 2 kontörken keyifleri yerindeydi, allahın sopası yok!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.