Mobil

Snapchat'i ne kadar kullanıyoruz?

Dünyanın önde gelen yayınlarından Business Insider, Snapchat'in kullanımına ve reklam modeline ilişkin rapor yayınladı.


Özellikle genç kitle tarafından yoğun ilgi gören ve içerik tüketimini hızlandıran sosyal ağ olarak bilinen Snapchat'in günlük kullanımına ilişkin bir rapor yayınlandı. Ayrıca raporda Snapchat'in reklamverenler için etkisinden de bahsediliyor.

Dünyanın önde gelen yayınlarından Business Insider tarafından yayınlanan rapora göre Snapchat kullanıcılarının günde ortalama 30 dakikası Snapchat uygulamasında geçiyor. Sürekli snap göndererek ve arkadaşlarının snaplerini takip ederek platformun kullanım süresini arttıran kişilerin yanı sıra, sadece sevdikleri yayınların bilgi amaçlı gönderdiği snapleri takip eden pasif kullanıcılar da epey yoğunlukta.

1459030721_snapchat-kesfet.jpg

Snapchat tamamen reklam odaklı olamamasına rağmen keşfet bölümünde yayınladığı reklamlardan gelir elde etmeye çalışyor. Keşfet bölümünde kullanıcıya gösterilen reklamlar açıkçası pek de işe yaramış gibi görünmüyor. Variety tarafından yapılan bir araştırmaya göre 13-24 yaş aralığındaki 1117 kişiden %23'ü hergün canlı hikayelere baktığını söylüyor ve araştırmaya katılan gençlerden sadece %10'u günlük olarak keşfet bölümüne bakmayı sevdiğini belirtiyor.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.