Mobil

Snapdragon 820 işlemcili bir Windows Phone telefon ortaya çıktı

HP Falcon kod isimli Windows Phone tabanlı bir telefon GFXBench testinde ortaya çıktı. Telefonda Snapdragon 820 yer alıyor.


Qualcomm tarafından geliştirilen ve yeni yılla birlikte ilk olarak Android işletim sistemine sahip üst seviye akıllı telefonlarda göreceğimiz Snapdragon 820 yongaseti bu defa Windows Phone tabanlı bir telefonda karşımıza çıktı. 

GFXBench kriter testinde ortaya çıkan "HP Falcon" kod isimli akıllı telefonun dört çekirdekli Snapdragon 820 işlemcisinden güç alacağı görülüyor. HP tarafından bugüne kadar Windows Phone tabanlı bir akıllı telefon tanıtılacağı yönünde bir habere rastlamak, dolayısıyla isim yanıltıcı olabilir.

1449832008_snapdragon-820-windows-phone.jpg

Snapdragon 820 işlemcili bir Windows Phone telefon ortaya çıktı

Bunun yerine Microsoft’un Snapdragon 820 işlemcili bir telefonu test etmeye başladığı yönündeki haberler ise iki ay önce karşımıza çıktı. Bu nedenle söz konusu telefonun Microsoft markası taşıma muhtemel görünüyor.

HP Falcon’nun ismi kadar teknik özellikleri de garip görünüyor. 5.8 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü ekrana sahip olduğu bildirilen telefonda 1GB RAM yer alıyor. Dahili depolama tarafından ise 43GB (64GB olsa bile sistem için 21GB  alan mümkün görünmüyor) görüyoruz ki, bu rakamın da 1GB RAM gibi yanıltıcı olduğunu söyleyebiliriz. Telefonda ayrıca 20MP arka, 12MP ön kamera yer alıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.