Mobil

Şok iddia! Xiaomi Honor'u satın alıyor!

Huawei'nin, dün yayınlanan bir raporda Honor'u satmak için görüşmeler yaptığı iddia ediliyor.

Şok iddia! Xiaomi Honor'u satın alıyor!

Geçen hafta bir analist , Huawei'nin Honor'u satmayı düşündüğünü söylemişti. Ancak Huawei çalışanları böyle bir gelişmenin olmadığını söyleyip analistin yapmış olduğu paylaşımın kaldırılmasına neden olmuştu. Dün yayınlanan raporda ise Huawei'nin anlaşmayı çoktan yaptığı iddia edildi.

Xiaomi Honor için devrede

Dün Reuters tarafından yayınlanan yeni bir raporda Huawei’nin alt markası olan Honor'u satmak istediği belirtildi. Fiyatın ise 2,2 milyar ile 3,7 milyar dolar arasında olduğu, alıcınınsa Digital China adlı bir şirket olduğu söyleniyor. Rapora göre diğer muhtemel alıcılar arasında, şu anda alcatel cihazları üreten TCL ve önde gelen bir akıllı telefon şirketi olan, aynı zamanda bir çok sektörde Huawei'nin ana rakibi olan Xiaomi de bulunuyor.

Şok iddia! Xiaomi Honor'u satın alıyor! - Resim : 1

Tamamen gizli yapılan görüşmeler ve tüm tarafların da resmi bir yorum yapmayı reddetmesiyle kaynaklar resmileştirilemedi. Ancak Reuters'a konuşan içeriden biri anlaşmanın tamamen nakit olarak yapılacağını öne sürdü.

2013 yılında kurulan marka, başlangıçta Huawei'nin telefon hattı olarak satılırken, son zamanlarda telefon, kulaklık, dizüstü bilgisayar gibi bir çok ürününü piyasaya sürüyor. 

Açık konuşmak gerekirse Xiaomi Honor'ı satın alırsa bu büyük ses getirecektir. Hatta Xiaomi'nin en çok telefon satan şirketler sıralamasında bir anda 2. sıraya sıçramasına bile neden olabilir.

Elbette henüz konu hakkında kesinleşmiş bir detay bulunmadığını da tekrardan hatırlatmak gerekiyor.

Yorumlar
Ziyaretçi
Haber başlığını yanlış yazmışsınız Xiaomi satıyor yaziyo başlıkta
Cevapla
okumayımı bilmion
adam akıllı oku
Titan,dan geldik
Cin üretimi sirketler andoid 10 u tam vermiyor yarim veriyor Bilginize
Cevapla
Misafir
O nasıl oluyor
Güneş Çalık
Xiaomi mi 8 var bende. Android 10 4 yada 5 aydır var. Birde sadece Android olması değil kendi arayüzü miui 12 varya alayına gider. Bilin istedim.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.