Son dakika! Samsung tanıtmadan Galaxy Z Flip satışa sunuldu!

Samsung’un önümüzdeki Salı tanıtacağı Galaxy Z Flip şimdiden satışa çıktı!

Son dakika! Samsung tanıtmadan Galaxy Z Flip satışa sunuldu!

Teknoloji dünyasını az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Samsung önümüzdeki Salı günü önemli bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikte yeni S serisi modellerin yanı sıra Galaxy Z Flip modeli de tanıtılacak.

Hatırlanacağı üzere Güney Koreli şirket geçtiğimiz yıl düzenlediği etkinlikte S10 modelleriyle birlikte Galaxy Fold’u tanıtmıştı.

Bu sene ise Galaxy S20 modelleriyle birlikte Galaxy Z Flip tanıtılacak. Z Flip modeliyle Fold arasındaki en önemli fark, boyutlar. Bu yeni model istiridye kapaklı bir tasarıma sahip olacak. 

Son dakika! Samsung tanıtmadan Galaxy Z Flip satışa sunuldu! - Resim : 1

Malum, Galaxy Fold üzerinde 6 kamerayla gelen, tablet boyutlarında bir telefondu. Galaxy Z Flip ise yeni Motorola Razr’ı andıran bir tasarıma sahip. Elbette bu doğrultuda telefon fiyatı da Galaxy Fold’a nazaran çok daha düşük.

Son dakika! Samsung tanıtmadan Galaxy Z Flip satışa sunuldu!

Samsung normal şartlarda bu telefonu 11 Şubat Salı günü ABD'de düzenleyeceği UNVEILED etkinliğinde tanıtacaktı. Fakat Rus mücevher devi Caviar şimdiden Galaxy Z Flip’yi satışa sundu. Özel olarak geliştirilen telefon, Harley Quinn ve Joker temalı bir tasarımla satışa sunulacak. 

İşin ilginç yanı ise Samsung resmi bir tanıtım yapmış olmamasına karşın, Caviar’ın tüm görselleri net bir şekilde sergilemiş olması. Bununla da kalmayan Caviar, altın kaplama Galaxy Z Flip için video bile yayınladı. Dilerseniz bu videoya da aşağıdan göz atabilirsiniz.

Videoda da görüldüğü üzere Galaxy Z Flip tüm hatlarıyla açık bir şekilde görünüyor. Bu videonun ardından Samsung harekete geçecektir. Muhtemelen ilerleyen saatlerde bu video sosyal medyadan kaldırılabilir. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Videoda Samsung Galaxy Z Flip arka iki kamerası ile net olarak görülüyor. Ayrıca daha önce sızan fotoğraflarda da görülen ön yüzdeki küçük ekran da yine net olarak görülüyor. Telefonun tasarımı bu video ile kesinleşmiş oldu. Telefonun resmi tanıtımının henüz yapılmadığını belirtelim. Ancak bu video ile tasarım artık kesinleşmiş oldu.  

Caviar tarafından satışa sunulan 5 bin dolarlık Samsung Galaxy Z Flip ile ilgili detayları markanın internet sitesinde görebilirsiniz. 

Samsung Flip Z bilinen teknik özellikleri

Samsung'un ikinci katlanabilir ekranlı telefonu olacak Flip Z ile ilgili bugüne kadar ortaya çıkan bilgileri bir araya getirecek olursak karşımıza şunlar çıkıyor: 6.7 inç 2336 x 1080 piksel Dinamik AMOLED esnek ekran, Snapdragon 855 Plus işlemci, 8 GB RAM, 256 BG depolama, 12 MP ultra geniş açı + 12 MP kamera olmak üzere dual ana kamera, 10 MP ön kamera, 1.05 inç sAMOLED bilgi ekranı, 3.300 mAh pil, 15W kablolu, 12W kablosuz şarj desteği.