Mobil

Sony 20 yıl sonra akıllı telefon fabrikası açıyor

Sony 20 yıl sonra akıllı telefon fabrikası açacağını duyurdu. Bu açıklama Japon üreticinin mobil dünyasında yoluna devam edeceğinin net göstergesi.

Sony 20 yıl sonra akıllı telefon fabrikası açıyor

Akıllı telefon dünyasındaki geleceği tartışılan Sony’den dev bir adım geliyor. Sony, Tayland’da bir akıllı telefon fabrikası açacağını duyurdu. Japon üreticiden yapılan açıklamaya göre fabrika 2016 yılı içerisinde faaliyete geçecek ve her yıl milyonlarca Xperia akıllı telefonu bu tesiste üretilecek. Fabrika Xperia akıllı telefonların üretim aşamalarının tümünü gerçekleştirebilecek. 

Önümüzdeki yıl seri üretime geçecek fabrikada tek söz sahip Sony olacak. Şirket son olarak 20 yıl önce ortaklarla birlikte Çin’de bir akıllı telefon fabrikası açmıştı.

İlginizi çekebilir; 

Sony CEO’su Kazuo Hirai bu ay yaptığı bir açıklamada akıllı telefon kategorisinde önümüzdeki yılda da kâr edilememesi durumunda “alternatif seçeneklere” yönelecekleri şeklinde bir ifade de bulunmuştu. Alternatif seçenekler Sony’nin akıllı telefon dünyasından ayrılabileceği iddialarını gündeme getirmişti, ancak şirketin Tayland’da açacağı fabrika Sony’nin akıllı telefon dünyasında kalıcı olmak istediğinin net göstergesi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.