Mobil

Sony, Android 6.0 güncellemesini ocak ayında başlatacak

Geriye dönük cihazlar için yayınladığı güncellemelerle takdir toplayan Sony, Android 6.0 güncellemesini yayınlamaya başlıyor.


Şu sıralar Xperia Z serisi akıllı telefonlar için güvenlik yaması içeren güncellemeler yayınlayan Sony, bir sonraki kapsamlı güncellemesini ocak ayında kullanıcılarla buluşturacak. Şirkete yakın kaynaklara göre Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ocak ayında ilk olarak Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium için yayınlanacak.

Sony tepe modelleri Xperia Z5 serisinin hemen ardından bu defa diğer üst seviye Xperia cihazlar için güncelleme dağıtımını gerçekleştirecek.

1449122839_1446375453sony-xperia-z5-compact-premium-min.jpg

Sony, Android 6.0 güncellemesini ocak ayında başlayacak

Android 6.0 güncellemesiyle Sony’nin Xperia cihazlarda yer verdiği arayüzün büyük oranda aynı kalacağını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra performans artışı, güvenlik iyileştirmeleri, sadeleştirilmiş uygulama izinleri ve pil verimliliği güncellemede yer alan önemli detaylar olacak.

Sony; Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Premium, Xperia Z3+, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z2, Xperia M5, Xperia C5 Ultra, Xperia M4 Aqua, Xperia C4, Xperia Z4 Tablet, Xperia Z3 Tablet Compact ve Xperia Z2 Tablet modellerini Android 6.0’a yükseltecek. 

ilginizi çekebilir; 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.