Mobil

Sony Android 6.0 Marshmallow'a güncellenecek Xperia cihazlarını açıkladı!

Sony, Android Marshmallow sürümünü alacak Xperia modellerini resmi bloğunda yayınladı. Xperia Z ve Z1 telefonlara Android 6.0 Marshmallow gelmiyor.


Sony, uzun samandır beklenen Android 6.0 Marshmallow güncellemesini alacak cihazları resmi bloğundan duyurdu. Yeni güncellemeler konusunda oldukça cömert davrandığı söylense de Xperia Z ve Z1 kullanıcıları bu duruma çok kızacak!

Sony, Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin yol haritasında şu cihazlara yer verdi:

●Xperia Z5
●Xperia Z5 Compact
●Xperia Z5 Premium 
●Xperia Z4 Tablet
●Xperia Z3+
●Xperia Z3
●Xperia Z3 Compact
●Xperia Z3 Tablet Compact
●Xperia Z2
●Xperia Z2 Tablet
●Xperia M5
●Xperia C5 Ultra 
●Xperia M4 Aqua 
●Xperia C4

Şirketten yapılan açıklamada, "Biz en kısa sürede elimizden geldiği kadar mümkün olduğunca cihazlarımız için bu büyük bir güncellemeyi yayınlayabilmek için sürekli çalışıyoruz. Yeni Sony özellikleri ve işlevsellik ve iyileştirmelerle kullanım deneyimini artırmayı planlıyoruz" denildi.

Öte yandan Xperia Z ve Z1 serisi cihazların listede olmayışı kullanıcıları oldukça kızdıracağa benziyor. Şimdi bir çok arkadaşımız bu haberin yalan olduğunu söyleyecektir ama bunu biz değil, Sony diyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.