Mobil

Sony, Android ICS'yi önermiyor

Sony şirketi kullanıcılarını Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletimini güncelememelerini tavsiye etti.


Sony firması, cep telefonu müşterilerine Android 4.0'a geçmemeleri konusunda bir uyarıda bulundu. Sony cihazlarının büyük bir bölümünde Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi güncellemesine zaten sahip olmayacak, olan telefonlarda da tercih kullanıcıya bırakıldı.

1333709402_sony-ericsson-xperia-2011-android-40-ice-cream-sandwich.jpg

Sony firması yaptığı bir açıklamada Android 4.0 işletim sisteminin neden daha yavaş olduğu ve neden daha çok bellek kullandığını analttı. Android 4.0'ın web tarayıcısının önceki sürüme göre 20-30 MB daha fazla bellek kullandığını dile getiren Sony, donanımın hızlanmasına sebep olan grafiklerin ve ayarlar uygulamasının birkaç MB daha çok alana ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Bu tür sorunlar ise belleğin yetmemesine sebep oluyor.  Örnek verecek olursak bir oyun oynandığınız zaman giriş ekranının veya çeviricinin bellekten kaldırılıyor. Bu nedenle oyundan çıkıldığında bu uygulamalar baştan başlatılıyor ve performans düşüyor.

Sony, Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemini, Xperia Arc S, Xperia Neo V ve Xperia Ray için önümüzdeki ay yayınlanacağını, Xperia serilerinin geri kalanı için ise Haziran başlarında sunulacağını duyurdu. Ama şirket  Android 4.0 güncellemesini tavsiye etmiyor.

Yorumlar
Misafir
Kaynak nerede? Kutularının üstünde bile önermiş adamlar. Saçmalamayın.
Cevapla
Misafir
olurmu böyle bi saçmalık ? bence yalan haber .
Cevapla
Misafir
"Sony yaptığ açıklamada" Kaynak nerde? Yapıştır hemen klişe nereden geldiği belli olmayan açıklamaları...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.