Mobil

Sony, my Xperia servisini resmen başlattı

Hizmet sayesinde kayıp ya da çalıntı telefonların bulunması ve aynı zamanda telefon içeriğindeki bilgilerin silinmesi hedefleniyor.


Sony geçtiğimiz şubat ayı içerisinde kayıp ya da çalıntı Xperia akıllı telefonları bulmaya yardımcı olan “my Xperia” hizmetini yürürlüğe koymuştu. O dönem beta aşamasında olan uygulama halihazırda final sürümüyle dünya geneline sunulmaya başlandı. 2012 ve 2013 yılı Xperia modellerinde kullanılabilecek servis sayesinde kaybolan ya da çalınan telefonların konumu bulunabilecek. Bunun yanı sıra kullanıcılar telefondaki tüm verileri silebilecek, telefona uyarı gönderebilecek ve hatta cihazı kilitleyerek kullanıma kapatabilecek. 

Sony’nin yeni hizmeti iPhone telefonlarda uzun süredir kullanılan bir özellik. Bunun yanı sıra Cerberus gibi üçüncü parti mobil güvenlik uygulamaları da aynı hizmeti sunmaktadır. Sony’nin “mx Xperia” hizmeti için https://myxperia.sonymobile.com/ adresini ziyaret edebilir ve dilediğiniz hizmeti kendi telefonunuz için aktif hale getirebilirsiniz. Hizmetin kademeli olarak dünya geneline yayıldığını bir kez daha hatırlatalım.

1373212524_sony-my-xperia-test-teaser-1.jpg

Yorumlar
Veri ücreti diyordaa??? para kesiyormu ilk abone olurken
Cevapla
kürşat mutlu
cihazı kaybolmadan önce ayarlıyorsun başka bir sim takıldığında. çalıntı bir cihaz diye ekranda yazıyor
Cevapla
Misafir
gercekten süper bir haber ne diyeyim ama nasıl calışıyor acaba bunu merak etmedim değil mesela telefon çalındı çalan kişi telefonu kapattı genede sinyal göndere biliyormu acaba zira çalan kişi enayi değildirya hemen kapatmışsa sinyali bulunamaz birde sistemi hacklerlerse alsana kacak telefon alır adam başkasına satar :)
Cevapla
Misafir
bu ozellik samsungta zaten vardi.benim icin teknoloji adina bir yenilik sayilmaz.sony severler adina sevindirici haber...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.