Sony Xperia 1 VI’nın kamera özellikleri sızdırıldı

Japon teknoloji devi Sony tarafından geliştirilen Xperia 1 VI’nın kamera detaylarını gösteren önemli bir sızıntı gerçekleşti.

Sony Xperia 1 VI’nın kamera özellikleri sızdırıldı

Sony, Xperia 1 VI’nın çıkış tarihini 15 Mayıs olarak belirledi. Henüz resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen, bazı önemli özellikler ve kamera bilgileri sızdırılan tanıtım görselleri sayesinde ortaya çıktı.

Xperia 1 VI, tüm kameralarında LYTIA sensörleri kullanacak Son sızıntılara göre, Xperia 1 VI’nın tüm kamera sensörleri HT Felix tarafından açıklandı. İlginç bir şekilde, Xperia 1 VI ve Xperia 10 VI aynı kamera sensörlerine sahip olacak ancak farklı amaçlarla kullanılacak. Xperia 1 VI’nın kamera sensörleri ve kullanım alanları şu şekilde:

Ultra geniş (16mm): 50MP Sony LYT600 (1/2” optik format) Ana (24mm): 48MP Sony LYT800 (1/1.4”) Telefoto (85-170mm): 50MP LYT500 (1/2.9”) 50MP ultra geniş ve telefoto sensörler, önceki modelin 12MP sensörlerine göre önemli bir yükseltme olarak değerlendiriliyor.

Sony Xperia 1 VI’nın kamera özellikleri sızdırıldı - Resim : 1

Sony Xperia 1 VI’nın kamera özellikleri sızdırıldı

Karşılaştırmalı olarak, Xperia 10 VI, ana ve ultra geniş kameralarında sırasıyla LYT600 ve LYT500 sensörlerini barındıracak. Ayrıca Zeiss T* kaplaması, yalnızca Xperia 1 VI’da yer alacak. Sızdırılan tanıtım görselleri, Xperia 1 VI’nın “Exmor T for mobile” görüntü sensörünü barındıracağını, bu sensörün Sony LYT800’e dayalı olabileceğini gösteriyor.

Xperia 1 VI’nın, 19.5:9 en-boy oranına sahip OLED ekranla gelmesi bekleniyor. Bu, Xperia 1 V’nin 21:9 dar ekranından önemli bir değişiklik olarak dikkat çekiyor. Ekranın ayrıca önceki modele göre 1,5 kat daha parlak olacağı bildiriliyor. Sızdırılan tanıtım görselleri, dış mekan kamera kullanımında yardımcı olacak gelişmiş bir ısı dağıtım sistemi de öne çıkarıyor.