Sony Xperia 10 III 5G özelliğiyle birlikte gelecek!

Sony Xperia 10 III modelinin 5G özelliği ile birlikte gelmesi bekleniyor. İşte yeni telefonda ilgili detaylar.

Sony Xperia 10 III 5G özelliğiyle birlikte gelecek!

Sony, orta sınıf akıllı telefon serisinde 5G teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki yılın Şubat aylarında tanıtılması beklenen Sony Xperia 10 III’ün bu teknolojiye öncülük edeceği düşünülüyor. 

Yakın zaman önce Xperia 10 III için teknik detayları içeren bir sızıntı yapıldı. Bu sızıntıya göre modelde Snapdragon 690 yonga setinin kullanılması bekleniyor.

Sony Xperia 10 III 5G özelliğiyle birlikte gelecek!

Sony'nin bu aralar akıllı telefonlarında 5G teknolojisini kullanmaya odaklandığı belli oluyor. Hatta şirketin üzerinde çalıştığı Snapdragon 720'den güç alacak olan Xpreia 10 II Plus'ı 5G teknolojisine odaklanmak için iptal ettiği iddia edildi. Yapılan tahminlere göre bu teknoloji ilk olarak Sony Xperia 10 III modelinde kullanılacak. Hatta şirketin 2021 yılında sunulmak üzere Xperia 10 III Plus modeli üzerinde çalışmaya başladığı da tahminler arasında yer alıyor.

Xperia 10 III modelinde Snapdragon 690 yonga setinin kullanılması bekleniyor. Ayrıca cihazın 120 Hz yenilme hızını ve 1080p çözünürlüğünde ekranı destekleyen Adreno 619L GPU'ya sahip olacağı da iddia ediliyor. Kamera tarafında ise Sony'nin şu ana kadar benimsemiş olduğu üçlü kamera tasarımından vazgeçtiği ve yeni çıkacak modelinde dörtten fazla kamera olacağı da ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor.

Sony Xperia 10 III 5G özelliğiyle birlikte gelecek! - Resim : 1

Nitekim bu iddialar ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemeyiz, Sony standartlarını bozmayıp eski kamera tasarımıyla da yoluna devam edebilir. Bunların doğruluğunu 2021 yılının ilk çeyreğinde göreceğiz. Sizlerin bu konudaki düşünceleri neler? Yorumlar kısmında bizlerle fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.