Mobil

Sony Xperia 10 III 5G özelliğiyle birlikte gelecek!

Sony Xperia 10 III modelinin 5G özelliği ile birlikte gelmesi bekleniyor. İşte yeni telefonda ilgili detaylar.

Sony, orta sınıf akıllı telefon serisinde 5G teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki yılın Şubat aylarında tanıtılması beklenen Sony Xperia 10 III’ün bu teknolojiye öncülük edeceği düşünülüyor. 

Yakın zaman önce Xperia 10 III için teknik detayları içeren bir sızıntı yapıldı. Bu sızıntıya göre modelde Snapdragon 690 yonga setinin kullanılması bekleniyor.

Sony Xperia 10 III 5G özelliğiyle birlikte gelecek!

Sony'nin bu aralar akıllı telefonlarında 5G teknolojisini kullanmaya odaklandığı belli oluyor. Hatta şirketin üzerinde çalıştığı Snapdragon 720'den güç alacak olan Xpreia 10 II Plus'ı 5G teknolojisine odaklanmak için iptal ettiği iddia edildi. Yapılan tahminlere göre bu teknoloji ilk olarak Sony Xperia 10 III modelinde kullanılacak. Hatta şirketin 2021 yılında sunulmak üzere Xperia 10 III Plus modeli üzerinde çalışmaya başladığı da tahminler arasında yer alıyor.

Xperia 10 III modelinde Snapdragon 690 yonga setinin kullanılması bekleniyor. Ayrıca cihazın 120 Hz yenilme hızını ve 1080p çözünürlüğünde ekranı destekleyen Adreno 619L GPU'ya sahip olacağı da iddia ediliyor. Kamera tarafında ise Sony'nin şu ana kadar benimsemiş olduğu üçlü kamera tasarımından vazgeçtiği ve yeni çıkacak modelinde dörtten fazla kamera olacağı da ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor.

Nitekim bu iddialar ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemeyiz, Sony standartlarını bozmayıp eski kamera tasarımıyla da yoluna devam edebilir. Bunların doğruluğunu 2021 yılının ilk çeyreğinde göreceğiz. Sizlerin bu konudaki düşünceleri neler? Yorumlar kısmında bizlerle fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Gökhan Akça
Sony telefon konusun da saglam cı 3 yıldır kullanıyorum chazı banamısın demiyor xz modeli sadece hafıza ve batarya sorunu yaşıyorum umarım onları da atlatır sony saglam telefon... ☺️
Cevapla
Hakan Kalaylı
Sony işi çözmüş.Telefon ekranı büyük ama dar.Dar olunca tutuş çok iyi oluyor
Cevapla
Mesut Armutlu
Xperia XZ kullanıyorum. Kamera çözünürlüğü harika. Adeta Zoom var gibi. Sağlam, uzun ömürlü... Tek sorunum batarya süresi..
Cevapla
Ricardo Quaresma
Sony ürünlerini ve telefonlarını kötüleyen kişi bak sana birşey diyeyim şuan bu mesajı 6 yıldan beri kullandığım sadece bir kez batarya değiştiğim sony Xperia z1 telefonumdan yazıyorum.....
Cevapla
Borem
Ben geçen yıla kadar herzaman Sony telefon kullandım şuan Huawei deyim ama tekrar sonye geçeceğim tamam Sonyden çok çok daha fazla tel satan markalar var ama yinede Sony benim için dünyanın en büyük teknolojioku markasıdır
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.