Mobil

Sony Xperia Tablet Z vs Apple iPad

Sony Xperia Tablet Z açıkçası Mobile Word Congress’te gördüğümüz en etkileyici cihazlardan biriydi. Xperia Tablet Z muhteşem performans özelliklerinin yanı sıra Xperia Z’de gördüğümüz suya ve basınca dayanıklı özellikleriyle çok kullanışlı özelliklere sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Sony Xperia Tablet Z vs Apple iPad

Sony Xperia Tablet Z açıkçası Mobile Word Congress’te gördüğümüz en etkileyici cihazlardan biriydi. Xperia Tablet Z muhteşem performans özelliklerinin yanı sıra Xperia Z’de gördüğümüz suya ve basınca dayanıklı özellikleriyle çok kullanışlı özelliklere sahip olarak karşımıza çıkıyor. Havuzda kitap okuma keyfinizi Xperia Tablet Z sağlayacak.

1361971475_sony-xperia-tablet-z-vs-apple-ipad-first-look-1.jpg

Doğal olarak tablet etkileyici özelliklerle geldiğinde ilk akla gelen 9.7 inç iPad’den de daha iyi mi, sorusu oluyor. İlk olarak Xperia Tablet Z 10.1 inç 16:10 boyutlarında bir tablet, Apple iPad ise 9.7 inç 4:3 boyutlarında.

Apple iPad ile karşılaştırırken ilk olarak iki cihazı yan yana koyuyoruz. Xperia Tablet Z iPad’den daha hafif ve daha ince bir yapıya sahip. İki cihaz arasında 100g kadar bir fark söz konusu. Tasarım noktasında da Sony’den gördüğümüz en iyi tasarımlardan biri.

1361971484_sony-xperia-tablet-z-vs-apple-ipad-first-look-2.jpg

İki tablet de parlak ekran kalitelerine sahip ancak Apple bu konuda hala tahtını kimseye kaptırmıyor. Sony 1920x1200 ekran çözünürlüğüyle Retina Display’e henüz yetişemiyor.

1361971493_sony-xperia-tablet-z-vs-apple-ipad-first-look-3.jpg

İki tablet de oldukça pürüzsüz ve takılmadan çalışıyor. İki cihaz arasındaki seçim oldukça zor. Tablet Z’nin suya dayanıklılığını da unutmamak gerekiyor. Bu dayanıklılığın Xperia Z’ten gördüğümüz kadarıyla tablet almak isteyen kullanıcıları etkilememesine imkan yok.

1361971501_sony-xperia-tablet-z-vs-apple-ipad-first-look-4.jpg

1361971508_sony-xperia-tablet-z-vs-apple-ipad-first-look-5.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.