Mobil

Sony, Xperia Z için Android 4.4 güncellemesini başlattı

Xperia Z'nin yanında Xperia ZL vte Tablet Z de güncelleme kapsamına alındı.

Sony, Xperia Z için Android 4.4 güncellemesini başlattı

Sony geçtiğimiz yıl duyurduğu Xperia cihazlar için Android 4.4 KitKat dağıtımını sürdürüyor. Japon üretici kısa süre önce yaptığı açıklamada Xperia Z, Xperia ZL ve Xperia Tablet Z için Android 4.4 güncellemesinin dağıtıma başladığını duyurdu. Xperia Tablet Z'de şu an için sadece LTE seçeneği için güncelleme dağıtımı başladı. Ülkemizde satılan 3G ve Wi-Fi modelleri içinse güncelleme önümüzdeki günlerde başlayacak. Sony ayrıca Xperia ZR için de Android 4.4 güncellemesini kısa süre içerisinde kullanıcılarla buluşturacak.

Beyaz durum çubuğu simgeleri, kablosuz yazdırma seçeneği, performans artışı, arayüz iyileştirmeler, Xperia Temalar, güncellenen Sony medya uygulamaları, yeni sosyal akıllı kamera, geliştirilen Stamina modu, gelişmiş RAM kullanımı, pil ömrü iyileştirmeleri, kilit ve ana ekranda PS4 animasyon ve canlı duvar kağıtlar 10.5.A.0.230 yapı numarasına sahip güncellemenin içeriğinde yer alan yenilikler. 

Şebeke ve Sony PC Companion üzerinden dağıtımı sağlanan güncellemenin kontrolü Ayarlar> Telefon Hakkında > Sistem güncellemesi menüsünden yapabilirsiniz. 

1400739570_original.jpg


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.