Mobil

Sony, Xperia Z Ultra'nın devam modelini duyurmaya hazırlanıyor

Japon üretici telefona ilişkin ilk ipucunu verdi.

Sony, Xperia Z Ultra'nın devam modelini duyurmaya hazırlanıyor

Xperia Z2 uluslararası arenada sahneye çıkaran Sony'nin bundan sonraki üst düzey telefonu görünüşe bakılırsa Xperia Z Ultra'nın devam modeli olacak. Geçtiğimiz yıl temmuz ayında lanse edilen Xperia Z Ultra ile büyük ekranlı telefonlar segmentini farklı bir noktaya getiren Sony, resmi Twitter hesabından paylaştığı bir görselle telefonun devam modelinin yolda olduğu bilgisini verdi.

Büyük bir şeyin yolda olduğunu haber veren Sony bir aksilik yaşanmazsa yine temmuz döneminde Xperia Z Ultra 2'yi tüketicilerin beğenisine sunacak. Bir önceki nesil Z Ultra modelinde 6.44-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekrana yer veren Japon üretici ekran büyüklüğünü hangi noktaya taşır bilinmez, ancak çözünürlük seviyesinin Quad HD (2560x1440p) olacağını şimdiden ön görebiliriz.

1401738346_xperiaz2ultra.png

Sony'nin paylaştığı görselde yer alan telefonun Xperia Z Ultra 2 olduğu tahmin ediliyor. Serinin önceki modelinde olduğu gibi ince bir tasarımın benimseneceği devam modelinde donanım tarafında ciddi yükseltmelerin olması bekleniyor. Bunlar; işlemci tarafında Snapdragon 805'e geçiş, daha yüksek çözünürlüklü ekran, 3GB RAM, 13MP ve LED flaşlı arka kamera.  Android 4.4.2 ya da 4.4.3'ün eşlik edeceği Xperia Z Ultra 2'nin ayrıca suya dayanıklı bir yapı sergilemesi bekleniyor. 

Telefona ilişkin yürüteceğimiz tahminler şu an bunlarla sınırlı. Somut bilgiler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.