Mobil

Sony Xperia Z2 diğer akıllı telefonlara göre nasıl bir pil ömrü sunuyor?

Kullanıcılar artık yeni cep telefonu alırken işlemci, ekran ve kamera özelliğinden çok cihazın nasıl bir pil performansı sunacağına bakıyor.

Sony Xperia Z2 diğer akıllı telefonlara göre nasıl bir pil ömrü sunuyor?

Günümüzde kullandığımız akıllı cihazlarımızın belki de en şikayet ettiğimiz yönü batarya sürelerinin yetersiz olmasıdır. Kullanıcılar artık yeni cep telefonu alırken işlemci, ekran ve kamera özelliğinden çok cihazın nasıl bir pil performansı sunacağına bakıyor.

1400500516_img20140519142902.jpg

İşte bu yeni akıllı telefonlar arasında biri varki dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Japon teknoloji devi Sony'nin Xperia Z2 modeli yoğun kullanımda 8 saat 10 dakika kadar bir pil ömrü sunduğu söyleniyor. Yapılmış olan  testlere bakıldığında Xperia Z2, Galaxy S5'in ardından sunduğu pil ömrü ile ikinci sırada yer alıyor.Tabii bu pil ömrü deneyimi büyük ölçüde farklı kullanım alışkanlıklarına, yoğunluğa ve kullanıcıdan kullanıcıya değişebiliyor. Ama sonuçta, Xperia Z2 kullanıcıya vereceği pil ömrü burada ön plana çıkıyor.

1400500538_img20140519142949.jpg

Yukarıdaki grafikte ise cihazların en hızlı şarj olma döngülerine yer verilmiş. Sony Xperia Z2 için şarj etme süresi oldukça standart görünüyor. Oppo Find 7A ise en hızlı şarj edilebilen akıllı telefon olarak birinci sırada yer alıyor. Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.