Mobil

Sony, Xperia Z4 Compact'ı duyurmaya hazırlanıyor

Önümüzdeki günlerde Japonya'da tanıtılacak akıllı telefonun özellikleri merak uyandırıyor.

Sony, Xperia Z4 Compact'ı duyurmaya hazırlanıyor

Geçtiğimiz günlerde Xperia Z4’ü sessiz sedasız duyuran Sony’den bu defa Xperia Z4 Compact (SO-04G) hamlesi geliyor. Elde edilen belgeye göre Xperia Z4 Compact, Japon operatör devi DoCoMo tarafından 13 Mayıs’ta tanıtılacak. Sony’nin kompakt akıllı telefonları her zaman için kullanıcılardan yoğun gördü. Mini boyutlarına rağmen amiral gemisi telefonlarda bulunan özellikleri büyük oranda barından kompakt telefonların üçüncü sürümü önümüzdeki günlerde Japonya’da kullanıcılarla buluşacak.

Burada merak edilen husus Xperia Z4 Compact’ın sadece Japonya’ya özel olup olmayacağı. Xperia Z4’ü Japonya’ya özel duyuran Sony büyük ihtimalle telefonu uluslararası arenada Xperia Z3+ ismiyle piyasaya sunacak. Benzer bir girişim Xperia Z4 Compact (Xperia Z3 Compact+) modelinde de yaşanabilir. Sony, HD ekrana sahip olması beklenen Xperia Z4 Compact'ta Snapdragon 810 işlemcisine yer vererek tam bir donanım canavarı oluşturabilir. 

1430968790_xperiaz4compact.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.