Mobil

Sony'den katlanabilir telefon kararı!

Japonya merkezli teknoloji üreticisi Sony, ekranı katlanabilen özel bir telefon geliştiriyor.


Samsung'un Galaxy Fold ve Huawei'nin Mate X model telefonlarıyla birlikte ilk kez ekranı katlanabilen telefonlar dünyanın karşısına çıktı.

Sony'den katlanabilir telefon kararı!

Henüz bu cihazlar satışa sunulmamış olsa da telefon pazarı yavaş yavaş bu özel yapıdaki ekranlara geçiş yapmaya başladı. Bu akımın son temsilcisi ise Sony olacak gibi görünüyor.

Japonya merkezli teknoloji üreticisi Sony, ekranı katlanabilen özel bir telefon geliştiriyor. Qualcomm'un Snapdragon SM7250 işlemcisini kullanması beklenen telefon, aynı zamanda 3220 mAh pil ile geliyor.

Bu pilin bir diğer özelliği de ekranından dolayı katlanabilir bir yapıda olması.

LG'nin ürettiği ekranı kullanması beklenen telefonda 10x zum özellikli kamera da bulunuyor. 5G bağlantı teknolojisini desteklemesi beklenen cihazın Aralık ayında resmi duyurusunun yapılması beklenirken, satışına da 2020 yılı içinde başlanması bekleniyor.

Henüz prototip aşamasında olan Sony'nin ekranı katlanabilen telefonunun vaktinde çıkıp çıkmayacağı ise belirsiz.

Özellikle de Samsung ve Huawei'nin planlarını ertelemek zorunda kalmasıyla telefonların çıkışının sürekli ertelenmesi, bu cihazların henüz son kullanıcı için hazır hale gelmediğini ortaya koyuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.