Mobil

Sony’den kritik koronavirüs açıklaması

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını Sony'nin sensör üretim işine zarar verebilir.

Sony’den kritik koronavirüs açıklaması

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden biri olan Sony, geniş bir ürün yelpazesine sahip. Genel olarak bakıldığında Japon teknoloji devinin akıllı telefonlardan televizyonlara, oyun konsollarından görüntü sensörlerine kadar pek çok alanda faaliyet gösterdiğini söyleyebiliriz.

Fakat iş para kazandırmaya geldiğinde Sony’nin elini kuvvetlendiren birkaç ürün öne çıkıyor. Görüntü sensorleri ve PlayStation.

Sony’den kritik koronavirüs açıklaması

PlayStation markasıyla konsol dünyasını kasıp kavuran Sony, akıllı telefon pazarında ise hayal ettiği başarıyı yakalayamadı. Buna rağmen akıllı telefon pazarı Japon teknoloji devi için kritik bir öneme sahip. Çünkü Sony görüntü sensörleri konusunda bir dünya markası. Bugün fotoğraf çekme konusunda zirveye oynayan pek çok cep telefonu ve fotoğraf makinesinde Sony sensörleri kullanılıyor. Hatta Sony bu işte o kadar başarılı ki dünyada fotoğraf çekebilen cihazların yüzde 70'inde bu markanın görüntü sensörleri kullanılıyor. 

Sony’yi tedirgin eden şey ise bu sensörlerin üretildiği fabrikaların Çin’de yer alıyor olması. Şirketin başındaki isimlerden biri olan Hiroko Totoki Çin ve koronavirüs salgını hakkında son derece samimi açıklamalarda bulundu.

Totoki, salgının boyutunu bilmediklerini belirterek, "ilerleyen günlerde kazanç görünümümüz olumsuz etkilenebilir" dedi. Sony’nin yetkili ismi bu salgının şirket politikasında belirlenmiş olan tedarik zincirini bozacağını düşünüyor.

Kısaca özetlemek gerekirse, Totoki salgının daha büyük boyutlara ulaşarak, fabrikalara kepenk vurulmasını kast ediyor. Eğer böyle bir olay gerçekleşirse sadece Çin kökenli üreticiler değil, dünyanın tüm önde gelen üreticileri durumdan etkilenecektir.

Görünen o ki Çin gerçekten de  dünya ekonomisinin lokomotifi konumundaymış.

Yorumlar
💠Gakko💠
Sony eski günlerine çok uzak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.