Sony’den nostalji rüzgarı! Android 6’lı Sony S20A geliyor!

Akıllı telefon pazarında farklı bir politika izleyen Sony, ilginç bir hamleye daha hazırlanıyor. Japon teknoloji devi Android 6 ile çalışan Sony S20A için ilk adımı attı.

Sony’den nostalji rüzgarı! Android 6’lı Sony S20A geliyor!

Gün geçmiyor ki teknoloji sektöründe ilginç bir gelişme daha yaşanmasın. Son dönemde akıllı telefon pazarında istediği müşteri kitlesine erişemeyen Sony ilginç hamleler yapmaya devam ediyor.

Japonya merkezli telefon üreticinin önümüzdeki günlerde satışa sunacağı yeni modeli  geçtiğimiz gün TENAA’da ortaya çıktı.

Çin’in sertifikasyon kurumu TENAA’da Sony S20A ismiyle ortaya çıkan model adeta nostalji rüzgarları estiriyor.

4 çekirdekli 1.3GHz hızında bir işlemciden güç alacak olan telefon 480 x 960 piksel çözünürlüğünde 5.45 inçlik ekranla gelecek. 4000 mAh kapasitesine sahip ortalama üstü bir bataryadan beslenecek olan Sony S20A kutudan ilk çıktığında ise Android 6 ile çalışacak.

Sony’den nostalji rüzgarı! Android 6’lı Sony S20A geliyor! - Resim : 1

Buraya kadar telefona bakıldığında buram buram 2016’ın orta segmentine dair kokular alabiliyoruz. Günümüze dair tek ipucu ise arka yüzde dikey olarak konumlandırılmış 3’lü ana kamera modülü.

Bu modüle 5MP’lik ana kamera eşlik ediyor. Diğer kameraların bilgisi ise henüz netleşmiş değil.

Eğer Sony bu modeli gerçekten satışa sunarsa 100 doların hayli altında bir etiket belirlemesi gerekecek. Çünkü bu modelin ciddi anlamda tarihi eser kıvamında olduğu söylenebilir.

Sony bu hamlesiyle ne yapmak, nereye varmak istemektedir, gerçekten çok ilginç.