Mobil

Sony'den tartışma yaratacak açıklama!

Sony, Xperia XZ1 ve Xperia XZ2'de karşılaşılan sorunlar için yaptığı açıklama ile kullanıcılarını sinirlendirdi.

Sony'den tartışma yaratacak açıklama!

Sony, Xperia XZ1 ve Xperia XZ2'de karşılaşılan sorunlar için açıklamada bulundu. Ancak bu açıklama, kullanıcıların beklediği yönde bir açıklama değildi. Haliyle tepkilere sebebiyet verdi. 

Kullanıcılardan Xperia XZ1 ve Xperia XZ2 için her geçen gün daha fazla şikayet alan Sony, konuya açıklık getirdi. Yetkililerin Sony'nin resmi blog sayfası üzerinden yaptığı açıklamada, ekranda ortaya çıkan çizgi ve noktaların sebebini paylaştı. 

Problemin Xperia XZ1 ve Xperia XZ2'deki elektrostatik akımlardan kaynaklandığını belirten Sony, çoğu kullanıcıyı memnun etmeyecek şekilde bunun önemli bir sorun olmadığını dile getirerek, herhangi bir çözüm önerisinde bulunmadı.

Kısacası ne haliniz varsa görün dercesine açıklama yapan firmaya tepkiler çığ gibi büyüyor.

Ekrana hafifçe dokunmayla bile ortaya çıkan çizgi ve noktalar, Xperia XZ1 ve Xperia XZ2 sahiplerini rahatsız etmesine karşın Sony'nin sorumluluk üstlenmeyen tavrı, gelecek olan yeni modelleri için büyük bir tehlike. Tüketici dostu olmayan tavrının sonucunda Sony'nin bir sonraki hamlesi ne olacak merak konusu.

Şimdiden prestij kaybeden şirket, bu konuda kullanıcıların gönlünü nasıl alacak merakla bekliyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.