Mobil

Sony'nin Android 5.0 açıklaması birçok kullanıcıyı üzecek

Sony'den gelen açıklamaya göre Xperia Z serisi dışında kalan cihazlar için güncelleme desteği sona erdi.

Sony'nin Android 5.0 açıklaması birçok kullanıcıyı üzecek

Sony henüz Android 5.0 güncellemesini başlatmadı fakat güncelleme yol haritasının geçtiğimiz yıldan farklı olmayacağı anlaşıldı. Geçen yıl sadece Xperia Z serisi cihazları güncelleyen Japon üretici Twitter üzerinden gelen bir soru üzerine 2015 yılı güncelleme yol haritasına açıklık getirdi.

Sony bir kez daha sadece Xperia Z serisi cihazları bir sonraki Android sürümüyle tanıştıracak. Android 5.0 Lollipop güncellemesinin bu ay içerisinde ilk olarak Xperia Z3 için başlatılması bekleniyor. 

Firmanın geçen yıl anons ettiği Xperia E3, Xperia M2 Aqua, Xperia M2, Xperia C3, Xperia T3, Xperia T2 Ultra ve Xperia E1 görünüşe bakılırsa mevcut Android sürümlerinde kalmayı sürdürecek. Japon üretici söz konusu telefonlar için muhtemelen ufak çaplı kararlılık güncellemeleri yayınlayacak.

Son olarak bir hatırlatma yapacak olursak; sosyal medya kanallarıyla aktarılan benzer bilgiler geçmişte her zaman doğrulanmadı. Dolayısıyla Sony’nin Android 5.0 güncellemesine dair resmi site aracılığıyla bir açıklama yapmasını beklemek daha doğru olacaktır. 

1425715592_1.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.