Mobil

Sony’nin Windows Phone’lu telefonu sahte çıktı

Mobil dünyasının en güvenilir bilgi ve sızıntı kaynağı @evleaks yayınladığı düzeltme tweet’inde görüntünün sahte olduğunu açıkladı.

Sony’nin Windows Phone’lu telefonu sahte çıktı

2014’ün başından beri Sony’nin Windows Phone ekosistemine dahil olacağı konuşuluyor. Sektöre Android işletim sistemli telefonlar sunan Sony,  Windows Phone işletim sistemiyle çalışan cihazlar için uzun bir süredir Microsoft ile görüşmeler halinde. Görüşmelerin hangi aşamada olduğu şu an için bilinmiyor, net olmayan bir diğer detay ise  Sony’nin iddia edilen cihazı ne zaman duyuracağı.

Evleaks tarafından paylaşılan yeni bir görüntü Sony ve Microsoft arasında yapılan görüşmelerin meyvesini verdiğini gösterse de, Sony’den WP ile çalışan bir telefon beklentisi içerisinde olanlar kısa sürede heyecan ve hayal kırıklığını bir arada yaşadı. Paylaşılan görüntüde ambalaj üzerinde Sony’nin OmniBalance tasarımını sürdüren bir Windows Phone cihaz yer alıyordu. Sony Lue Z olarak isimlendirilen telefon, iddiaya göre Windows Phone 8.1 ile çalışıyor.

Evleaks yayınladığı görüntüyü çok sayıda kişiye danıştıktan sonra yayından kaldırdı. Zira görüntünün sahte olduğu anlaşıldı. Görüntünün sahte çıkmasyla birlikte Windows Phone işletim sistemi Sony akıllı telefon için umutlar başka bir döneme kaldı. 

1404901150_imagenew.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.