Mobil

Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia 5 IV’ün tanıtım tarihi belli oldu

Japon teknoloji devi Sony, uzun bir aradan sonra geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü amiral gemisini bu sene farklı bir modelle daha sürdürmek niyetinde.

Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia 5 IV’ün tanıtım tarihi belli oldu

Sony, bir zamanlar en önemli akıllı telefon üreticilerinden biri konumundaydı. Hatta öyle ki şirket, bir dönem ürettiği Xperia Z serisiyle iPhone ve Galaxy S modellerinin en ciddi rakibi olarak görülüyordu. Ancak başlarda hoş karşılanan Xperia Z tasarımının ilerleyen zamanlarda yenilenmemesi ve mevcut haliyle çok kaba olarak tanımlandığı için kendisine duyulan ilgiyi kaybetmesi, Sony’nin akıllı telefon macerasını da büyük ölçüde baltalamıştı. İlk olarak amiral gemisi pazarından çekilen Sony, ilerleyen zamanlarda alt ve orta segment telefon üretimini de önemli ölçüde düşürdü.

Bununla birlikte tam herkes artık Sony iflah olmaz diye düşünmeye başlamışken, Japon devi geçtiğimiz sene Xperia 1 IV modeliyle sahalara geri döndü.

Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia 5 IV’ün tanıtım tarihi belli oldu

Gücünü Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinden alan ve 12GB RAM, 512GB dahili depolama alanı gibi zamanının güçlü donanımlarını bünyesinde bulunduran bu telefon, her ne kadar listelerde kafaya oynayamasa da yine de güzel bir alternatif olarak değerlendirilmeyi başardı.

İşte Japon devi, 1 Eylül tarihinde düzenleyeceği yeni bir etkinlikle Xperia 5 IV modelini resmen tanıtacağını duyurdu. Bugüne kadar Sony Xperia 5 IV hakkında çok fazla sızdırılmış bilgi bulunmuyor. Ancak duyum kanallarının mutabakata vardığı tek konu Sony’nin yeni amiral gemisini Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setiyle güçlendireceği. Diğer özelliklerini öğrenmek içinse birkaç gün daha beklememiz gerekecek.

Yorumlar
Mim
Bunlar adam olmaz. Tasarıma bak.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.