Mobil

Spotify sesle arama özelliğini test ediyor

Popüler çevrimiçi müzik servisi Spotify, platformu üzerinde sesle arama özelliğini test etmeye başladı. Bu özellik sayesinde arama yapmak çok daha kolay olacak.

Spotify'a sesle arama özelliği geliyor

Kullanıcı sayısı bakımından Apple Music'in önünde yer alsa da kar açısından işlerin pek yolunda gitmediği Spotify, bugün yeni bir özelliği ile karşımıza çıktı. Rakiplerine göre oldukça artı bir özellik olacak olan bu yenilik, arama alışkanlıklarına yeni bir soluk kazandıracak.

Spotify'ın test kullanıcıları üzerinden denenen sesli arama özelliği sayesinde, platform üzerinde müzik arayabiliyor ve şarkıları direkt oynatabiliyorsunuz. Örneğin; "Starboy çal" komutunu verdiğinizde The Weeknd'den Starboy şarkısı otomatik olarak çalmaya başlıyor.

Spotify sesle arama özelliğini test ediyor - Resim : 1

Sesli asistan da diyebileceğimiz bu özelliğin, önümüzdeki aylarda tüm kullanıcılara da sunulması bekleniyor. Apple'ın Siri'yi sadece Apple Music'i kontrol etmede kullanılmasına izin vermesi, Spotify'ın bu tip bir hamle yapmasına neden olmuş olabilir.

Spotify'ın sesli arama özelliğinin yakında sesli asistan özelliklerine kavuşacağını kestirmek güç değil. Bakalım Spotify, rakiplerine göre nasıl bir sesli asistan geliştirecek?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.