Mobil

Spotify Türkiye'de zam yapıyor. İşte yeni fiyatlar!

Dijital müzik sektörünün hakim isimlerinden Spotify Türkiye fiyatlarını arttırma kararı aldı.

Spotify Türkiye'de zam yapıyor. İşte yeni fiyatlar!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte pek çok alışkanlığımız da değişti. Eskiden müzik dinlemek için kaset çalarları kullanırdık. Sonra bunların yerini CD’ler aldı. Hemen ardından hayatımıza MP3 Player olarak tabir ettiğimiz cihazlar girdi ve yüzlerce şarkıyı küçük cihazlarda taşımaya başladık.

Günümüzde ise dijital müzik servisleri sayesinde milyonlarca parçayı yanımızda taşıyabiliyoruz. Elbette herşeyin bir bedeli olduğu gibi dilediğimiz anda milyonlarca şarkıya ulaşmanın da bir bedeli var.

Genel olarak bakıldığında sektöre hakim birkaç tane dijital müzik servisi bulunuyor. Bunlardan ilk akla gelenler ise şüphesiz Spotify ve Apple Music. Hatta Spotify’ın bu sektörün öncü isimlerinden biri olduğunu da dile getirebiliriz.

Şimdiye kadar ülkemizde hayli uygun fiyatlardan hizmet veren Spotify Türkiye fiyatı zamlanıyor. İşte yeni fiyatlar.

Spotify Türkiye'de zam yapıyor. İşte yeni fiyatlar!

Kullanıcıların da bildiği üzere Spotify Premium üyeliğinin ülkemizdeki fiyatı 13.99 TL. Bu üyelik ücretinin hayli makul olduğu söylenebilir.

Geçtiğimiz yıl döviz kurlarındaki artış sonrası Spotify fiyatının da artacağına dair bazı söylentiler yayılmıştı. Fakat Spotify ülkemizdeki fiyatlar üzerinde uçuk bir artışa gitmedi.

Spotify Türkiye'de zam yapıyor. İşte yeni fiyatlar! - Resim : 1

En azından şimdiye kadar gitmemişti. Fakat kullanıcıların karşısına çıkan bir uyarıda Spotify Premium aboneliğinin 13.99 TL’den 17.99 TL’ye yükseleceği açıklandı.

Dürüst olmak gerekirse bu beklenmedik bir zam değil. 1 aylık sınırsız müzik aboneliği için 17.99 TL’nin çok fazla olmadığını belirtmek gerekiyor. Basit bir kısas yapacak olursak, dışarıda yiyeceğiniz sadece bir öğlen yemeği yerine, 1 aylık sınırsız müzik deneyimi edinebiliyorsunuz.

Elbette sektörde Spotify’a pek çok alternatif isim bulunduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Fakat bu servislerin abonelik ücreti de Spotify Premium ile hemen hemen aynı seviyede. Dolayısıyla tercih müzik severlerin.

Yorumlar
Murat
İphone müzik uygulamasını kullanıyorum her ay o kadar para vereemem itunes biraz uğraştırıyor ama napalımm
Cevapla
furkan
Deezer var iken spotify kullanmak bana biraz saçma geliyor. aradığın şey kaliteli müzik ise ses kalitesi deezerda çok daha iyi.
Cevapla
Berk
netflix de bu fiyatlara üyeliğini satıyor ben olsam ikisini birden alacağıma netflix alırım müzik dinlemek bu kadar fazla fiyata gelmemeli bence
Cevapla
musticann
bir album 20 TL zaten :D
menemenül aziz
Spotify Premium Full apk Toprak Koç Joined server.
Cevapla
Xxx
Bu fiyat verilmez kullanmakta lazim ee ne kaliyor 3 aylik ucretsiz denemeyi isimize cevirip her 3 ayda ucretsiz almak 10tl olsa para verir alirim 18 tl maalesef
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.