Steve Jobs’un iPhone üzerindeki etkisi devam edecek!

Apple, yetkilisi iki nesil sonraki iPhone modellerinin Steve Jobs tarafından tasarlandığını belirtti.

Steve Jobs’un iPhone üzerindeki etkisi devam edecek!

Steve Jobs kuşkusuz Apple için çok şey demekti. Teknoloji dünyasının çılgın insanı Jobs, geliştirdiği hamle ile 2007’den bu yana mobil dünyasına yön verdi. iPhone, her ne kadar dokunmatik erkanlı ilk telefon olmasa da, söz konusu ekran hassasiyeti ve uygulama mağazası olunca, iPhone’un her açıdan birçok gelişimin öncüsü olduğunu kabul edebiliriz.

Steve Jobs sonrası Apple’ın sürekli olarak kan kaybettiği ve yenilikçi kimliğinden uzaklaştığı iddia edilirken, Apple temsilcisi Michael Foulkes, San Francisco savcısı George Gascon ile görüşürken farkında olmadan mı yapıldı bilinmez ama önemli bir detayı paylaştı. Foulkes, iPhone 5’ten sonraki iki iPhone modelinin de Steve Jobs tarafından tasarlandığını altını çizdi. Söz konusu değerlendirmeye baktığımızda iPhone 5 ile büyüyen ekranın aslında bir Steve Jobs projesi olduğunu söyleyebiliriz.
1364952418_archimedes3543853540610x436.jpg

Michael Foulkes ve San Francisco savcısı George Gascon arasında yapılan görüşmenin asıl sebebi ise son dönemde artış gösteren iPhone modellerin sürekli çalınması. Bölgede çalınan telefonların yarısından fazlasını iPhone modelleri oluştururken, ikili arasında bu konu hakkında fikir alışveriş yapılmış. Yeni süreçte çalınan telefonların çalışmasını engelleyen bir sistemi iPhone telefonlarda görebiliriz. Oldukça zahmetli olan bu işlem için Apple cephesinde çalışmalar her an başlayabilir.