Sürgülü kamerası ve çerçevesiz paneli ile Xiaomi Mi Mix 3!

Sürgülü kamerası ve çerçevesiz paneli ile Xiaomi Mi Mix 3 tanıtıldı. İşte 10 GB RAM ve 5G desteği gibi özellikleri bulunan telefonun detayları!

Sürgülü kamerası ve çerçevesiz paneli ile Xiaomi Mi Mix 3!

Geçtiğimiz haftalarda Xiaomi başkanı Lin Bin firmanın yakın zamanda tanıtacağı yeni çerçevesiz ekranlı amiral gemisi Mi Mix 3 modelinin kızaklı bir yapıya sahip olacağını belirtmişti.

Bugün ise merakla beklenen Mi Mix 3, resmi olarak tüketicilerin beğenisine sunuldu. Sürgülü kamera yapısı ile ekran boyutunu genişleten Xiaomi, anlaşılan Mi Mix 3 ile diğer amiral gemilerini kıskandıracak özellikleri içerisinde barındırıyor.  Telefonun en önemli özelliği ise yakın zamanda kullanıma sunulması beklenen 5G desteği ile 10 GB RAM seçeneğine sahip olması. 

Sürgülü kamerası ve çerçevesiz paneli ile Xiaomi Mi Mix 3! - Resim : 1

Telefonun sürgülü kamera tekniği herhangi bir teknolojiye bağlı şekilde çalışmıyor. Tamamıyla eski kafada kendiniz paneli ittirerek sürgüyü kaldırıyor ve kameranızı aktif konuma getiriyorsunuz. Kamera yerleşimi konusunda sıkıntılar çeken Mi 8'den sonra Xiaomi, anlaşılan Mix 3 ile tarzına yeni bir soluk kazandırıyor.

Yanlardan ve üst taraftan ince bir tasarımın kullanıldığını söyleyebiliriz fakat alt tarafta diğer kısımlara oranla biraz daha kalın bir çerçeve bulunuyor. Daha önce paylaşılan Mi Mix 3 videosunda cihazın gelişmiş bir 3D yüz tarama sistemine sahip olacağı iddia ediliyordu. Bu iddialar doğru çıktı. Xiaomi bizleri şaşırtmaya devam ediyor.

Sürgülü kamerası ve çerçevesiz paneli ile Xiaomi Mi Mix 3!

Sürgülü kamerası ve çerçevesiz paneli ile Xiaomi Mi Mix 3! - Resim : 2

6.39 inç büyüklüğünde  (2340×1080 piksel) Full HD+ 19:5:9 ekrana sahip olan telefonda, 6, 8 ve 10 GB RAM seçenekleri bulunuyor. Seçilen RAM miktarına göre 128, 128/256 ve 512 GB depolama seçeneği yer alacak. Telefonun arka kamerası 12 + 12 Megapiksel çözünürlük sunuyor. Ön kamera ise 24 + 2 Megapiksel çözünürlükle geliyor. Yani telefonda toplamda 4 kamera var. Telefonun arka yüzünde parmak izi okuyucu yer alıyor. Telefon Android 8.1 Oreo işletim sistemi ve MIUI 10 arayüzü ile donatılmış. 

Video tarafında ise arka kamera 4K 60 fps çözünürlüğe kadar destek verirken, ön kamera Full HD 30 fps video kayıt özelliği sunuyor. 

Sürgülü kamerası ve çerçevesiz paneli ile Xiaomi Mi Mix 3! - Resim : 3

3200  mAh kapasiteli bataryaya sahip olacak cihazda hızlı şarj desteği de mevcut. Telefonun 5G destekli sürümünün ise önümüzdeki yıl piyasaya sürüleceği açıklandı. 

Peki ya siz yeni Mi Mix 3 hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce sürgülü kamera tekniği zekice konumlandırılmış bir özellik mi?