Mobil

Tablet üretimine geri dönüyor

HTC'nin iddialı tabletleri yolda

Tablet üretimine geri dönüyor

Akıllı telefon üretiminin öncü isimlerinden HTC, bir süre önce tablet üretimini askıya almış ve bu noktada ar-ge çalışmalarına yoğunlaşacağını bildirmişti. Android tabanlı Flayer markalı tablet kullanıcıların ilgisizliği sebebiyle istediği satış rakamlarını oluşturamadı. Sonuç olarak şirket tabet geliştirme çalışmalarına ağırlık vereceğini açıklayarak bir süre ürün sunmayacağını bildirdi

Android platformunun yanı sıra Windows Phone 8 tabanlı modellerde sunan şirket bir süre önce UEFA ile 3 yıllı sürecek önemli bir anlaşmaya imza attı. Şirket UEFA kapsamında yapılacak her organizasyonun resmi telefon ve tablet tedarikçisi olacak. 2012 yılı içerisinde de mobil dünyasına ürünler sunmaya devam eden şirketin yapılan anlaşma gereği yeni yılla birlikte tablet üretimine tekrar başlayacağını görüyoruz.

1356211570_gsmarena001.jpg

Android cephesinden ürünler sunulur mu bilmiyoruz fakat HTC’nin Windows RT işletim sistemine sahip iki tablet geliştirdiği iddia edilmekte. 7 ve 12-inç boyutlara sahip tabletler yeni yılla birlikte karşımıza çıkacak. 7-inç segmenti kullanıcılar arasında fazlasıyla benimsendi. Nexus 7 ve iPad Mini (7.9-inç) ulaştıkları satış rakamlarıyla üreticilerini memnun etmekte. Fakat 12-inç boyutlu bir tablet ilk defa karşımıza çıkacak ve açıkçası nasıl bir etki yaratacak merak içerisindeyiz. Son bir hatırlatma yapacak olursak, tabletlerde Qualcomm cephesinde işlemciler kullanılacak.

Yorumlar
Misafir
12 inç çok mantıklı.. amaç pc leri ortadan kaldırmak...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.