Mobil

Tamam artık vurmayalım WhatsApp öldü!

WhatsApp'ın gizlilik politikasından dolayı ülkecek Play Store üzerinden WhatsApp'a yüklendik. Peki, yorumlara yazılanlar ne kadar etkili oluyor?

Tamam artık vurmayalım WhatsApp öldü!

Facebook ve iştirakleri ile WhatsApp'ın kullanıcıları verilerini paylaşacak olması, ülkemizde pek hoş karşılanmadığı gibi yüzbinlerce kişi Telegram, Signal ve BiP gibi platformlara geçiş yapmıştı.

Ancak WhatsApp'tan kopamayanlar, Play Store üzerinden WhatsApp'a yüklenmeye başladı. Peki, Play Store'daki WhatsApp uygulamasına yapılan yorumlar ile gizlilik politikasını kabul etmediğini belirten Android kullanıcıları bu hareketleri ile gerçekten de verilerinin toplanmasının önüne geçebilecek mi?

WhatsApp'ın Play Store üzerinde yer alan uygulamasının altına yazılan yorumlar genellikle şu şekilde;

"Bu uygulamayı telefonuma güvenliği dahilinde indirdim. hiçbir şekilde telefonumdaki verilerim (dosyalar, telefon numaraları, parmak izi, fotoğraflar, videolar, mesajlar, ses kayıtları, belgeler, banka bilgileri ve şifreler gibi) ikinci ya da üçüncü şahıslar ile en ufak bir şey paylaşılmasını, kopyalanmasına iznim yoktur. yaşayacağım herhangi bir olumsuz durumdan, sorundan Google Play Store ile WhatsApp Messenger sorumludur. Aksi takdirde, gerektiğinde yasal işlem başlatılacaktır."

"Bu uygulamayı güvenliği dahilinde indirdim. Kişisel bilgilerimin (kredi kartı, e devlet, rehber, dosyalar, ses kayıtları, sesli veya görüntülü konuşma, uygulamala ) kopyalanmasına, ikinci veya üçüncü kişi ile paylaşılmasına iznim yoktur. Yaşayacağım bir olumsuz durumdan Google Play, Play Store ve WhatsApp sorumludur. Aksi takdirde yasal işlem yapılacaktır."

"Telefonumdaki kişisel verilerimin (fotoğraflar, banka ve şifre bilgileri, belgeler, rehber, mesajlar, parmak izi, videolar, ses kayıtları gibi) ikinci ve üçüncü şahıslar ile en ufak bir paylaşılması, kopyalanmasına iznim yoktur. Yaşayacağım herhengi bir olumsuz durumdan, sorundan Google Play Store ile Whatsapp Messenger "sorumludur. Aksi taktirde, gerektiğinde yasal işlem başlatılacaktır."

Yorumların hiçbir anlamı yok!

Yukarıda yer alan ve buna benzeyen yorumların hiçbiri maalesef ki gizlilik politikasından sorumlu olmadığınız anlamına gelmiyor. Aksine ne yazarsanız yazın, sözleşmeyi kabul ettiğiniz takdirde bu yorumların hepsi yok hükmünde sayılıyor. Bu yüzden Play Store'daki WhatsApp uygulamasının altına gizlilik sözleşmesini red etmek için yorum yazmanın manası yok. 

Tamam artık vurmayalım WhatsApp öldü! - Resim : 1

KVVK ve Rekabet Kurulu bu konu hakkında önümüzdeki günlerde nihai bir karara varacak. Bu iki kuruldan çıkacak olan kararlar ile WhatsApp'ın Türkiye'de veri toplamasının önüne geçileceğini düşünüyoruz.

Yorumlar
Mehmet
Sonuçta o kadar da önemli bir şey değil olmazsa olmaz diye bir şey yok silin gitsin sizin bilgilerinizden önemli mi bu kadar mı değerli bip ondan daha kaliteli benim gözümde hem konuşma kalitesi çok yüksek hem de Türkiye'nin kendi üretimi en güzeli yurdun malı 😍😍
Cevapla
eeeeeeeeeee
bip gizliliğe whatsapp'dan da az değer veriyor.
Hakan
Bu kadar cahil insanlarımız olduğu sürece biz bu dünyada 1 adım ileri gidemeyiz
Cevapla
Tuncay
Whatsapp Facebook twiterr signal telegram hepsini kapatıp sildim. Sadece bip kurdum. Kafam rahat.
Cevapla
Hlmkhr
Bu kadar vurdumduymazlık olmaz WhatsApp denen illet bizim üzerimizden para kazanıyor 😠
Cevapla
Assassin's
Bence DISCORD iyii
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.