Mobil

TBMM artık cepte!

Vatandaş akıllı cep telefonuyla Meclis faaliyetleri hakkında milletvekillerinin eriştiği bilgileri görebilecek.

TBMM artık cepte!

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile uygulamalarda sınır tanınmıyor. Şimdi yeni çıkarılan bir uygulama ile artık vatandaşlar, akıllı cep telefonuyla Meclis faaliyetleri hakkında milletvekillerinin eriştiği bilgileri görebilecekler.

Vatandaşın akıllı telefonlarından ulaşabileceği "TBMM Mobil Uygulaması" ile "yasama faaliyetleri", "denetim faaliyetleri", "milletvekillerimiz", "Meclis gündemi", "basın medya", "kütüphane" gibi ana başlıklarda Meclis'le ilgili güncel bilgiler yer alacak.

1367585592_tbmm1.jpg

Bu uygulamayı kullananlar, milletvekilleri ile nasıl görüşülebileceğini ve iletişim kurabileceğini, milletvekilleri ile görüşmek için en uygun zamanı öğrenebildikleri gibi, bir belgenin milletvekiline nasıl ulaştırabileceği hakkında da bilgi sahibi olabilecekler.

Ayrıca akıllı telefondan, saat 15.00 ile 19.00 saatleri dışında da Meclis TV'yi canlı olarak izleyebilirler.

Şu ana kadar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bazı bakanların da yer aldığı yaklaşık 500 milletvekili, kendi cep telefonuna veya tabletbilgisayarına "TBMM Mobil Uygulamasını" yükledi.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.