TCL CES 2020'de üç farklı 5G telefonunu tanıttı

TCL Communication, CES 2020'deki resmi basın toplantısında yeni TCL 10 serisi akıllı telefonlarını tanıttı.

TCL CES 2020'de üç farklı 5G telefonunu tanıttı

Serinin içinde şirketin yılın son aylarında piyasaya süreceği ilk 5G telefonu da yer alıyor. Şirketin ilk 5G telefonu ve 2019'da piyasaya sürülen 5G CPE cihazının bir devamı niteliğinde olan TCL 10 5G'ye Qualcomm®'un yeni duyurduğu Snapdragon™ 765G 5G işlemcisi (SoC) güç verecek. Şirket TCL 10 5G'nin yanı sıra TCL 10 Pro ve TCL 10L'u da tanıttı. Şirketin 2020'deki akıllı telefon portföyünün merkezini oluşturan bu iki cihaz, dünyanın birçok bölgesinde satışa çıkacak. Q2 2020'de ilk olarak Amerika ve Kanada'da piyasaya çıkacak cihazların fiyatı ise 500 dolardan az olacak.

TCL Communication CES 2020'de 5G akıllı telefonunu tanıttı


TCL Industrial Holdings'in CEO'su Kevin Wang, konuyla ilgili şunları dedi: “2020, mobil cihaz üreticisi ve Çin'in tek uçtan uca küresel tüketici elektroniği markası olan şirketimizin işlerinin dönüşeceği kritik bir yıl olacak. TCL markalı akıllı telefonlarımız ve mobil cihazlarımız, daha büyük TCL ekosistemini ileriye götürmek için odak noktamız olacak. Bu yılın ilerleyen aylarında piyasaya sürülecek olan bu cihazlarımızla dünyanın dört bir yanındaki pazarlarda rekabet etmeye hazırız.”

TCL'in tüm yeni TCL akıllı telefonları, şirketin yeni tasarımına sahip olacak. Bu tasarım kapsamında telefonlarda arka dörtlü kameranın yanı sıra daha sürükleyici görüntüleme deneyimi sunan TCL'in kendi ürettiği ekran yer alıyor. Aynı zamanda cihazlarda TCL'nin gelişmiş görüntüleme optimizasyonu ve kamera teknolojisi olan NXTVISION görsel teknolojisi bulunacak. Böylece kullanıcılar zengin renk seçeneği, netlik ve kontrast iyileştirmeleriyle ekranda bulunan içerikleri gerçek gibi görecek ve gelişmiş kamera deneyimine sahip olacak.

TCL 10 Pro, daha zengin multimedya deneyimi için edge AMOLED ekranıyla donatılmış ilk TCL cihazı olacak. TCL Communication'ın bu teknolojiyi üreten kardeş şirketi olan TCL CSOT, TCL televizyonları için ödül kazanmış ekran panelleri de geliştiriyor. LTPS, AMOLED, esnek ekran gibi gelişmiş görüntüleme teknolojileri ve LCD panellerinde dünya liderlerinden biri olan CSOT ile TCL Communication'ın tedarik zincir işbirliği sayesinde uygun maliyetle kullanıcılara ulaştırılan ürünlerde en yeni görüntüleme teknolojileri kullanılıyor.

TCL Communication Küresel Ürün Merkezi Genel Müdürü Shane Lee de “2020 yılında piyasaya süreceğimiz akıllı telefon ürünlerimizle göz alıcı bir şekilde tasarımlarımızı kullanıcılarımıza ulaştıracağız. Her yeni cihazda müşterilerimizin günlük hayatta ihtiyaç duyabileceği her şeye cevap verebilen eksiksiz bir akıllı telefon deneyimi yaratmaya odaklanırken, tüketicilerin markamızdan beklediği kaliteyi ve değerleri sunmaya devam edeceğiz” dedi.

TCL, TCL 10L, 10 Pro ve 10 5G modellerini ve diğer ürünlerini Mobile World Congress kapsamında 22 Şubat 2020 tarihinde Barselona'da gerçekleştireceği basın toplantısında MWC 2020 öncesinde resmi olarak tanıtacak.