TCL miniLED özellikli televizyonunu rakiplerinin yarı fiyatına satışa sundu

TCL'nin piyasaya sürdüğü 75 inçlik 4K 144Hz MiniLED TV, oyun ve sinema severlerin beklentilerini karşılıyor. 640 arka ışık bölgesi ile üstün görüntü kalitesi sunan bu televizyon, ev eğlencesini bir üst seviyeye taşıyor.

TCL miniLED özellikli televizyonunu rakiplerinin yarı fiyatına satışa sundu

TCL, FFALCON Thunderbird Crane 6 Pro serisini yeni bir 75 inç MiniLED ekranlı modelle genişletti. Bu model, daha önce bu ay piyasaya sürülen 55 ve 65 inçlik versiyonların ardından geliyor. 75 inçlik bu yeni model, özellikle arka ışık bölgelerinde önemli bir iyileştirme sunuyor; 384 ve 512 bölgelik küçük modellere kıyasla 640 bölgeye ulaşarak, daha keskin kontrastlar ve aydınlatmanın daha hassas kontrolü ile gerçekçi bir izleme deneyimi vaat ediyor.

Crane 6 Pro'nun 75 inçlik versiyonu, MiniLED 4K VA paneli, 3840 x 2160 çözünürlük, 144Hz tazeleme hızı ve 16:9 görüntü oranı ile dikkat çekiyor. Televizyon, 1300 nitlik zirve parlaklığı, %95 DCI-P3 renk gamı ve Dolby Vision IQ ile IMAX Enhanced desteği gibi önceki modellerin etkileyici özelliklerini koruyor. Ayrıca, kare bazında akıllı analiz için TSR resim kalitesi motoruna sahip.

TCL Thunderbird Crane 6 Pro, MediaTek MT9653 yonga seti ile güçlendirilmiş ve 4GB RAM ile 64GB depolama alanına sahip. Android 11.0 işletim sistemi üzerinde çalışan televizyon, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.2 bağlantı seçeneklerini destekliyor. TCL, kullanıcı dostu bir deneyim sunmak için Crane 6 Pro'nun başlangıç reklamlarından arındırıldığını belirtiyor. Ses konusunda, televizyon 50W maksimum güç çıkışına sahip "2.1 Sinema-Grade Ses" sistemi ve gelişmiş bas için 20W arka subwoofer ile donatılmış.

TCL miniLED özellikli televizyonunu rakiplerinin yarı fiyatına satışa sundu

Çok yönlü cihaz bağlantıları için iki HDMI 2.1 portu, standart HDMI 2.0, USB 3.0 ve USB 2.0 portları gibi geniş bir bağlantı seçeneği yelpazesi sunuluyor. Oyuncular, 4K çözünürlükte 144Hz tazeleme hızını destekleyen ve daha akıcı bir oyun deneyimi için VRR (Değişken Tazeleme Hızı) özelliğine sahip çift HDMI 2.1 FRL portları sayesinde Crane 6 Pro'yu cazip bulacaklar. Sinematik deneyimi tercih edenler için bir 24P film modu da mevcut.

Oyunseverlere özel olarak, oyun sırasında hızlı ayarlamalar yapmaya olanak tanıyan bir GameBar araç çubuğu bulunuyor. Bu özellik, oyuncuların kişisel tercihlerine göre oyun deneyimini özelleştirmelerini sağlayan bir nişangah eklemesi, karanlık detay iyileştirmesi ve otomatik düşük gecikme modu gibi seçenekler sunuyor. TCL, bu yılın başlarında Çin'de FFalcon Thunderbird Crane 7 TV 2024 modellerini de piyasaya sürdü, bunların fiyatları 4999 Yuan'dan (yaklaşık 706$) başlıyor.