TCL’nin yeni akıllı telefonları bütçe dostu kavramının tanımını yeniden yaptıracak

Akıllı telefon dünyasının önemli alternatif isimlerinden biri olan TCL, portföyüne 3 yeni bütçe dostu model daha kattı.

TCL’nin yeni akıllı telefonları bütçe dostu kavramının tanımını yeniden yaptıracak

Akıllı telefon dünyasına sonradan dahil olan ancak bu pazarda belli bir paya sahip olmak isteyen markaların, kendilerine bir yol çizmeleri ve o istikamette sabırla ilerlemeleri gerekiyor. Bu plana uyulması halinde ne kadar başarılı olabileceğinin en güzel örneği ise Xiaomi. İşte sektöre sonradan dahil olan ve başarı için kendisine bütçe dostu akıllı telefon modellerini belirleyen TCL’de her geçen gün adından biraz daha fazla bahsettirmeye devam ediyor.

Şirket tarafından CES 2023 kapsamında tanıtılan 3 yeni akıllı telefon modeline baktığımız zaman, bu telefonların bütçe dostu telefon kavramını yeniden tanımlatacağını söyleyebiliriz. Nitekim serideki en güçlü telefon olan TCL 40 R 5G’nin bile fiyatı yalnızca 219 dolar olarak açıklandı. Bu üç telefondan ortancası olan TCL 40 SE’nin fiyatı 169 dolar olarak belirlenirken, bedavadan biraz pahalı olan TCL 408 ise 129 dolardan satışa sunulacak.

TCL’nin yeni akıllı telefonları bütçe dostu kavramının tanımını yeniden yaptıracak

Serideki en güçlü telefon olması sebebiyle TCL 40 R 5G’nin özelliklerine göz attığımız zaman,6,6 inçlik HD+ ekrana sahip olan bu telefonun karşımıza MediaTek Dimensity 700 yonga setiyle çıktığını görüyoruz. 4GB’lık tek bir RAM seçeneği bulunan telefon depolama alanı olaraksa 64GB ve 128GB olmak üzere iki farklı alternatife sahip.

Arka yüzeyinde 50MP + 2MP + 2MP’den oluşan üçlü bir kamera kurulumuna sahip olan telefonun ön yüzeyinde ise 8MP’lik tek bir lens bulunacak ve telefon elektriksel gücünü ise 5.000mAh’lık bataryasından alacak.