Mobil

TCL'nin yeni 'hepsi bir arada' akıllı telefonu! Katlanabilir ve esneyebilir!

Daha önce açıklanan katlanabilme ve esneyebilme konseptlerinin keyifli bir karışımı. TCL'nin hepsi bir arada Fold 'n Roll konsept 6,87 inçlik telefonu 10 inç tablete dönüşüyor.

TCL'nin yeni 'hepsi bir arada' akıllı telefonu! Katlanabilir ve esneyebilir!

TCL'nin yeni akıllı telefonu, katlanabilir ve esneyebilir bu iki son teknolojiyi entegre eden bir mobil cihaz. Konsept Fold 'n Roll bu yılın Ocak ayında şirket tarafından tanıtılmıştı, daha sonra TCL 2021'de tasarımın ilerleyişi hakkında haberler sunmuştu. Şimdi bunun somutlaşmış olduğunu görebiliyoruz.

TCL'nin akıllı telefonu birkaç akıllı telefonda daha önceden gördüğümüz bir kitaba benziyor, bir katlama sistemi içeriyor, ancak ekran telefonun sol kenarından da yuvarlanabiliyor.

Her iki olasılık da tek bir akıllı telefonda, TCL'nin katlanabilir ve Roll-up konsepti ikincil bir ekrana sahip. Bu modelde ekran açıldığında sola uzatılabiliyor ve kullanıcıya uzadığında daha fazla piksel ekran sunuyor.

TCL Hepsi Bir Arada Katlanabilir ve Esneyebilir!

TCL'nin yeni 'hepsi bir arada' akıllı telefonu! Katlanabilir ve esneyebilir! - Resim : 1

TCL, DCI-P3 renk gamının yüzde 95 kapsama alanı, maksimum 1.000 nit parlaklık ve tamamen uzatıldığında 5.120 x 1.440 etkili çözünürlük ile HDR 1000 desteği içeren esnek bir ekran ve katlanabilir özelliği barındırıyor. Yenileme hızları da 48Hz ile 240Hz arasında değişiyor.

Yeni cihazın ekranında kazanılan alan, ayrıca diğer standart boyutlu akıllı telefonlardan daha fazla dahili alan sağlıyor ve daha fazla olasılığın entegre edilmesine izin veriyor. İki teknolojinin avantajlarına ek olarak, katlanabiliyor ve esneyebiliyor.

Esneyebilen ve katlanabilen telefonlar şu anda çoğunlukla pazarın üst kısmında konumlanmış. TCL bu hamle ile daha az maliyetli bir seçenek sunmak için iyi bir konuma sahip olabilir. TCL, bu özelliklere sahip bir cihazın pazara ulaşması durumunda ne kadara mal olacağını net olarak belirtmedi.

TCL
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.