Mobil

Teknolojik ürünlerin daha uzun ömürlü olması için 10 altın nokta!

Teknolojik ürünleri daha uzun süre nasıl kullanabiliriz?


Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu Kliksa, günlük hayatının vazgeçilmez parçaları haline gelen teknolojik ürünlerin uzun ömürlü ve daha faydalı kullanımı için dikkat edilmesi gereken 10 altın noktayı açıkladı. Kullanıcı hataları, sıvı teması gibi dış etkenler, hatalı sarj, ihmal edilen cihaz temizliği ile düşme ve çarpma gibi nedenler, teknolojik ürünlerin kullanım ömrü azaltan faktörlerin başında geliyor.

Teknolojik ürünlerin uzun ömürlü kullanımı için püf noktalar neler?

  1. Ürünleri kılıf veya koruyucusu ile birlikte kullanın.
  2. Pil kullanımına dikkat edin. Tamamı bitmeden şarj edilen pillerin ömürlerinin kısaldığını unutmayın.
  3. Performansları açısından tablet, telefon ve bilgisayar gibi ürünleri, üreticilerin yayınladığı son sürüm işletim sistemleri ile kullanın.
  4. Fiyata ya da markaya göre değil ihtiyaçlara göre ürün seçiminin, üründen alınacak faydayı artırdığını ve kullanım ömrünü uzattığını unutmayın.
  5. Cihazların düzenli temizliğine önem verin.
  6. Güvenilir noktalarda satılan teknolojik ürünleri tercih edin.
  7. Cihazlarınızı yağmur, soğuk, nem gibi dış etkenlerden koruyun.
  8. Teknolojik ürünlere ait orijinal aksesuarları kullanın.
  9. Cihazlarınızı sıvı temasından koruyun.
  10. Telefon, tablet, dizüstü bilgisayar gibi cihazları yemek yediğiniz masadan uzak tutmaya özen gösterin. Bu ürünlerin bozulmasına neden olan faktörlerin başında cihazların üstüne dökülen sıvıların veya parça aralarına kaçan kırıntıların olduğunu unutmayın. 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.