Mobil

Telefon numaranızı sistemden nasıl sildirirsiniz?

CIA ve GetContact gibi telefon numaranızı ele geçiren ve paylaşan uygulamalardan bu yöntem ile numaranızı kolayca sildirebilirsiniz.

Bu yöntem ile telefon numaranızı sistemden sildirin!

App Store ve Play Store'da bildiğiniz gibi telefon numarası sorgulama uygulamaları yer alıyor. Bu tip uygulamalara giriş yaptığınızda, telefon numaranız otomatik olarak sisteme yükleniyor. Hatta rehberinize erişim izni verirseniz, rehberinizdeki herkesin numarası sisteme yükleniyor.  Bu tarz uygulamalar kullanıcılara gelen aramaların kime ait olduğunu gösterebiliyor. Ayrıca Spam filtresi özelliği ile istenmeyen numaraların arama yapmasının da önüne geçiyor. Ancak bunun bir bedeli var. Bu bedel ise tüm telefon rehberinin bu platformlara aktarılması. 

Bu yüzden siz kullanmasanız bile bu uygulamaları kullanan biri sizin numaranızı sisteme eklemiş oluyor. İşte bu yazımızda bu sistemlerden telefon numarasını nasıl sileceğinizi adım adım anlatıyoruz.  

Peki, kendi numaranızı sistemden nasıl sildirebilirsiniz?

CIA, TrueCaller, Spy Number ve GetContact gibi uygulamaların database'ine yüklenmiş olan telefon numaranızı saniyeler içerisinde nasıl silebileceğinizi anlatıyoruz. İlginç bir yöntem olan GetContact'in Unlist özelliği sayesinde önce sisteme telefon numaranız ile kayıt oluyor daha sonra numaranızı tüm sistemlerden sildiriyorsunuz.

1. Adım: GetContact'in Unlist sayfasını buraya tıklayarak açın.

2. Adım: Unlist bölümüne telefon numaranızı girin ve Unlist butonuna tıklayın.

3. Adım: Daha sonra GetContact'e numaranız ile kayıt olun. Bu kayıt işlemi sırasında doğrulama kodu size mesaj olarak gelecek.

4. Adım: Sisteme kayıt olduktan sonra Unlist sayfasından numaranızı sildirin.

5. Adım: GetContact'in mobil uygulamasını indirin ve giriş yapın. Daha sonra Ayarlar>Gizlilik bölümünden hesabınızı silin.

Telefon numaranızı sistemden nasıl sildirirsiniz? - Resim : 1

Yorumlar
adım uvuv neyse
get contact senin numaranı ele geçirmiyor, uygulamayı kullanırsan rehberine ulaşma izni istiyor böylece bilgi paylaşımı gibi bir şey oluyor.
Cevapla
süleyman
hiç bir işe yaramadı. indiren bile yok yanıltmayın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.